Skocz do zawartości

[piasta] Rachet DT - serwis


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

24t jest lepsze bo pewnie zrobili głębsze zazębianie ze względu na przenoszony moment. Ale względem 18t fatalny kąt zazębiania zmieni się nieznacznie (15 stopni vs. 20 na bębenku co przy pewnych przełożeniach oznaczać może pół obrotu korby). Co do szczelności to rewelacji nawet w 240tkach nie ma. I pisze to jako świr na punkcie DT I użytkownik dziesiątek ich piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.11.2019 o 21:36, Dokumosa napisał:

Co do szczelności to rewelacji nawet w 240tkach nie ma. I pisze to jako świr na punkcie DT I użytkownik dziesiątek ich piast.

Kupiłem ten 'cudowny' smar od DT i zrobiłem serwis bębenka. Muszę przyznac ci rację uszczelnienie tej piasty szału nie robi. Po 3,5 tys w stosunkowo lightowych warunkach w środku wyglądało jak w kopalni. Juz zaczelem sie zastanawiac czy użyto tego czerwonego smaru przy składaniu tej piasty.... Godzina czyszczenia... Ale było warto. Piasta chodzi jak pszczółka :-) Myślę że taki sensowny interwał dla serwisu tego bebenka to 2 tyś km. Na uszczelkę bębenka założyłem trochę smaru do piast Shimano, ciekawe czy to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...