Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

@trawel

gdybym miał brać jak dla siebie to kryptonite evolution

@Zigino

Abus 540 jak i kryptonite new york są to zabezpieczenia najwyższej klasy, ale kryptonite jest nieco grubszy, więc ten bym polecił. Zapięcia składane stanowią dodatkowe zabezpieczenie i raczej nie można w żaden sposób porównać z u-lockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Artz2

wersja u-locka 29 cm spokojnie starczy do spięcia dwóch rowerów

 

 

Mam już ulocka 29cm. Zepnę dwa rowery, ale niestety chyba za krótki aby spiąć dwa rowery w rozmiarach 21 i 19 cali i kołach 29 i 26. 

Da się, ale nie wpinając żadnego koła.

 

Chyba że jest jakieś podejście którego jeszcze nie znam...

Mój bład, ulock ma 26cm. Ale te 3 cm nie pomogły by. Pozostaje chyba kupić drugi https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/zamki-i-zapiecia-rowerowe/u-locki/p,u-lock-new-york-fahgettaboudit-kryptonite,14994.html

i łączyć je razem lub każdy rower osobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Rower około 1000 złotych. Parkowanie 8h na parkingu podziemnym - od czasu do czasu patrole ochrony.

Kupiłem takiego Ulocka

http://alltheway.pl/u-lock/3104-zapiecie-u-lock-onguard-5816-7290001258163.html?search_query=5816&results=1

ma niby pręt z hatowanej stali 12mm i posiadam jeszcze łańcuch 5.5mm którym też będę zapinał. Mam bagażnik więc nie powinno być problemem przymocowanie czegoś cięższego...

Za późno poczytałem o tego typu zabezpieczeniach. W firmie mogę jeszcze zamienić na coś innego. Pytanie czy trzeba czy zostać przy tym? Biorę pod uwagę jeszcze Onguarda 8003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam największy łańcuch Kryptonite, oraz największy ich Ulock, ale nie dlatego że mam drogi rower, ale gdyby mi go ukradli, musiałbym odnaleść tego złodzieja i się z nim rozliczyć.

 

 

Zastanawia mnie również to, gdzie można kupić kradziony rower, oraz kto takie kupuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ponieważ w chwili obecnej nie posiadam żadnego zabezpieczenia a pojawiły się sytuacje, w których muszę zostawić rower (odprowadzenie dziecka do przedszkola, wypad po bułki do marketu czy pozostawienie w rowerowni) zacząłem zastanawiać się nad zakupem zabezpieczenia.

Wstępnie patrzyłem na zabezpieczenia składane i w moje oko wpadły dwa:

Abus bordogranit-x-plus 6500 waga 1580g poziom bezpieczeństwa 15

Abus bordo 6000 waga 1100 poziom bezpieczeństwa 10 

Które wybralibyście na moim miejscu? a może zupełnie coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zakupiłem ABUS ULock GRANIT X-PLUS 540 + USH 540. Zamontowałem do roweru dzieciaka, bo chce do szkoły nim jeździć. A rowerek ma fajny.

Z tego względu, że cena zawrotna, szukam sklepu, w którym mogę kupić samo USH 540.

Zamontuje u siebie i będę mógł przekładać, z jego roweru do mojego, w razie potrzeby.

Znalazłem tylko jednego sprzedającego na allegro z takim uchwytem, ale 65zl + wysyłka 15zł, to trochę przesada za kawałek plastiku.

Może znacie jakiejś tańsze sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat jeszcze żyje? :D

Pojawił się znowu w Castoramie łańcuch hartowany:
https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/zabezpieczenia/zabezpieczenia-rowerowe/linki/lancuch-hartowany-10h-dl-1-m.html#product

Ciekawy jest także zestaw z Decathlonu:
https://www.decathlon.pl/acuch-antykradzieowy-do-roweru-id_8168162.html#v1319916

Co do łańcucha z Casto - czy ktoś go używa? Próbował przecinać, etc. ? Na stronie zero danych technicznych poza długością.
Co do łańcucha z Decathlonu - kłódka podobno kicha ale łańcuch hartowany do 65HRC - jeśli ta wartość jest prawdziwa to w tej cenie jest to rewelacja (65 to dużo, łańcuchy Linplast o które kiedyś pytałem są hartowane do 55-56HRC, do tego z Linplastu są droższe). Dokupuje się porządną kłódkę (np. Kabro C5) i jest mocny zestaw.

Ktoś miał z nimi do czynienia? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.09.2017 o 08:47, gruniu napisał:

Ja zakupiłem ABUS ULock GRANIT X-PLUS 540 + USH 540. Zamontowałem do roweru dzieciaka, bo chce do szkoły nim jeździć.

Ile Twojego dzieciaka rower waży sam, ile waży z zapięciem, i ile waży dzieciak??

 

W podobnej sytuacji zastanawiam się, jakie zamknięcie zostawiać przypięte na stałe do stojaków/ogrodzenia pod szkołą :-o

Zostawianie zapięcia na generalnie otwartym terenie pozwala złodziejowi rozpoznać "na sucho" zamek i może później pójść na pewniaka po rower?

 

Starszemu powiesiłem na kierownicy OnGuard Brute Mini i na 26'' nawet zgrabnie wygląda (OnGuard ma niestety tę wadę, że podczas jazdy pręt nieco klekocze w poprzeczce, może ktoś z Was wymyślił jakieś ulepszenie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to trochę przygnębiają te filmiki, na których spece z odpowiednim sprzętem bardzo szybko rozprawiają się nawet z markowymi i drogimi produktami. Pomijając już diaksy to są np. nożyce hydrauliczne też szybko i sprawnie radzące sobie z markowymi U-lockami. Tak więc pewność, że jakakolwiek blokada ochroni nasz rower zawsze będzie tylko w sferze marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gienek napisał:

Mnie to trochę przygnębiają te filmiki, na których spece z odpowiednim sprzętem bardzo szybko rozprawiają się nawet z markowymi i drogimi produktami. Pomijając już diaksy to są np. nożyce hydrauliczne też szybko i sprawnie radzące sobie z markowymi U-lockami. Tak więc pewność, że jakakolwiek blokada ochroni nasz rower zawsze będzie tylko w sferze marzeń.

Nie znajdziesz zabezpieczenia, które w 100% uchroni rower przed kradzieżą. Chodzi o to, żeby złodziej jak najdłużej musiał męczyć się z zabezpieczeniem, co zawsze jest dla niego ryzykiem, ewentualnie przerzucił się na rower przypięty jakąś linką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych linek to też zadziwia mnie, że one nadal są najpowszechniejsze, panuje jakaś taka niewiedza, są co prawda wygodne, ale najtańszy U-lock za 2 dyszki co nie jest przecież majątkiem będzie o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.04.2017 o 09:11, Artz2 napisał:

A jak zabezpieczyć dwa rowery? Czy jest sens spinania ulockiem dwóch ze sobą? Złodziej nie odjedzie na czterech kołach, ani nie ucieknie z dwoma, nie dość że nieporęczne to waga tez już jest.

dokladnie tak robilem ostatnio na wczasach we Wloszech, dwa rowery w przeciwnych kierunkach, ze soba, plus linka zaczepiona do "czegokolwiek", zestaw ONGUARD PitBull DT 8005. Duze to ustrojtwo, ale dalo rade. Jak trafil sie odpowiedni stojak to ulock i stojaka siegal.

Na solo to zastanawiam sie nad ONGUARD LINK PLATE LOCK K9, duzo poreczniejszy sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukam zapięcia rowerowego. Na początku zakładałem u-locka bo waga mnie nie obchodzi, ale niestety jakiekolwiek sensowne zapięcie jest tak wielkie, że w terenie by mi pewnie nogi połamało. Zapięcie nie musi wytrzymać nie wiadomo czego - ma chronić przy krótkich postojach pod sklepem i dłuższym parę razy do roku.
Aktualnie walczą między sobą Onguard K-9 i Mastiff. Zwłaszcza kusi mnie ten pierwszy, pod kątem używania zapięcia od święta ale też "nie wiadomo kiedy" wydaje się wręcz idealny.

Tylko tutaj wchodzi pytanie: na ile wytrzymałe są takie składane zapięcia? Znalazłem filmy z pickowania i z cięcia nitów, wytrzymałość mnie satysfakcjonuje. Ale nigdzie nie znalazłem sensownego testu na łamanie (nie takie śmieszne coś).
Czy ktoś z was natrafił na sensowny test sprawdzający wytrzymałość nitów np. przy przełamywaniu na dwa klucze? Najlepiej nie w warunkach warsztatowych bo z imadłem to można sobie na znacznie więcej pozwolić. Niekoniecznie ten konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co myślicie o łańcuchu 10 mm pod marką Kross KZL 600? Znalazłem najtaniej za 64 zł + 8 zł dostawa (mirapol). Waga solidna ponad 2 kg.
Integralny zamek jest wygodniejszy w użyciu (w tym m.in. przez dzieci i panie) niż osobna kłódka.
Łańcuch, ponieważ zwykle przypinamy nim dwa rowery, do czego uLock jest jednak za krótki (poza nieporęcznymi wersjami Long).

Do pojedynczego dobrze się sprawdza OnGuard Brute S, do jazdy zamocowany zgrabnie na kierownicy (chociaż niebożebnie klekocze w trakcie jazdy, kabłąk nieco za luźny w poprzeczce).

Mam też szersze pytanie jakie sa Wasze doświadczenia w pozostawianiu zapięcia "na miejscu" np. pod szkołą czy pracą - czy dużo jest "hobbystów" niszczących np. zamek?
Może ktoś wreszcie wymyśli zapięcie, w którym zamkiem szyfrowym otwiera się wejście patentowego klucza :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...