Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

Ucięcie jednej nic nie da. Należy uciąć obydwa krućce, a to dwa razy więcej hałasu i roboty

Można się pomęczyć z rozginaniem, tak jak opisywali w jednym z testów tu linkowanych. Pod tym względem długie zapięcia dają większe szanse takiej operacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker, ale też długie zapięcia można montować trochę inaczej tak by więcej objąć rzeczy. Np ramę w 2 miejscach - by zmniejszać ilość dostepnego miejsca w ulocku :-)

 

Ja dopiero zaczynam, ale raz nie mogłem przypiąc mojego ulocka (kryptonite new york, 20cm długości), a 3-4 razy, kiedy przypiąłem - spokojnie jakbym miał 10cm dłuższego to bym po prostu przypiął tak by wiecej roweru było w ulocku. ;)

 

Warto jeszcze zastanowić się imo nad przewożeniem, ja z moim rozmiarem ramy i geometrią z 20cm długości mam wiele rozwiązań (potencjalnych miejsc mocowania) na styk. Z 30cm dopiero miałbym problem. Aczkolwiek planuję zakup jakiejś torby na kierownice z paskiem na ramie i wtedy (lub jak ktoś jeździ z plecakiem, czy inną torbą) pewnie problem jest znacznie mniejszy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rowerek1, drugi rygiel i pałąk to różnice jakie widzisz. 

 

Może jeszcze inny zamek? O ile mm lepszy?

Jesteś pewien, że stal robiona tak samo?

 

poziomy bezpieczeństwa 6/10 vs 8/10. Myśle, że nie ocenisz tak łatwo jak zerkając na ilość rygli i grubość pałąka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Czy naprawdę warto dopłacić te 50 złotych za drugi rygiel i 1 milimetr grubości więcej pałąka? 

 

Dla jednego warto, dla innego nie.

Naprawdę nie widzisz różnicy?

 

1mm grubości kabłaka to argument średni. Ale podwójne ryglowanie, to argument koronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rowerek1 idąc dalej tym tropem czy warto dopłacać do ulocka? Przecież starczy zwykła linka...

 

Idąc jeszcze dalej...warto kupować jakiekolwiek zabezpieczenie? Przecież nie ma czegoś takiego jak bezpieczny lock.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Abus Granit X-Plus 54 wersja 30cm. Chyba to już leci trzeci rok jak go mam. Nigdy nie było problemu z zamykaniem / otwieraniem zamka. Wersja 30cm daje bardzo duże możliwości zapięcia tylnego koła + tylny trójkąt / albo podsiodłowa rura.

Szło zapiąć pod Lidlem za barierki przy koszykach (rura grubości przedramienia) 2 rowery oczywiście za górę ram bez kół. Jedynie latarnie odpadają bo są za grube. Ale tak to praktycznie nie ma problemu.

Mocowanie do ramy w starym rowerze odpuściłem bo musiałem go z boku ramy mocować i czasem nogą przy kręceniu się dotykało i pałąk potrafił się ruszać bijąc o ramę - załatwiłem to obklejając ramę taśmą izolacyjną + papier i wtedy luzu nie było. Mniejszy u-lock koło 20cm pewnie do ramy HT by wszedł.

Teraz częściej go na fullu używam to wiadomo uchwyt w takim rowerze lipa i jeżdżę z plecakiem. :)

 

 

Wysłane z Tapatalk za pomocą Samsung Galaxy Note 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrowskiGD
jak przetniesz w jednym miejscu powstaje luz który można wykorzystać, dlatego przypinamy do grubszych elementów otoczenia
@Rowerek1
różnica polega na jakości stali z jakiej zostały wykonane
@asked
zwykła linka pomaga tylko wtedy gdy ktoś przypadkowy będzie przechodził,, jednak jesli ma nożyce nawet małe to zajmie mu to chwile.
ogólnie przyjmuje ze poniżej stu zl nic dobrego nie ma np. filmik Test zabezpieczeń rowerowych - Święto Cykliczne Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@rowerzysta01

 

Nie wiem czemu mnie cytujesz, nigdy czegoś podobnego nie negowałem.

Po za tym jesteś w błędzie, bo sprzedawane w sieci decathlon zabezpieczenie Abus MINI U-Lock nie podda się takim nożycom

Tenże Abus ma tak samo hartowaną stal kabłąka i tak samo podwójne ryglowanie zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asked@ 

Nie popadaj w skrajności - ja tu nie porównałem linki do U-Locka, tylko bardzo dobrego U-Locka do jeszcze lepszego-jak się wydaje-U-Locka. Dla mnie ten jeden mm różnicy był śmieszny, nawet ten drugi rygiel mnie nie przekonywał, bo jak ma się złodziej męczyć 5 sekund dłużej to to mnie nie przekonuje. Dopiero to, co napisał Rowerzysta01 sprawiło, że doznałem lekkiego szoku - myślałem, że to ta sama stal i stąd moje obiekcje w stosunku do droższego modelu. Po co by mi był drugi rygiel, skoro stal byłaby równie wytrzymała i złodziej nie dałby rady przecinakiem go załatwić? Bo zakładam, że tamta stal z evo jest nie do przecięcia bez szlifierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati gratuluje zakupu. Gdy widzę takie zabezpieczenia nabieram wiary w zdrowy rozsądek ludzi.

 

@rowerek1 niestety tylko skrajności pokazują która ścieżka warto iść a która wręcz nie wolno.

Powiem tak...jesli mozesz sobie pozwolić na lepsze zabezpieczenie i nie bedzie to oznaczało głodowania przez ten miesiąc to kup lepszy. Nawet jesli tylko wydaje Ci sie ze jest on lepszy. Dlaczego? Bo będziesz miał spokojna głowę gdy będziesz nim zapinał rower.

Zrób to dla swojego komfortu.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asked

 

Ciągle staram się myśleć w tych kategoriach - na początku chciałem kupić keepera, potem ten kryptolock a teraz widzę, że chyba "nie mam wyboru" i wymęczę tego evolution 4 long...  Oboje zresztą wiemy, że każdy chciałby, żeby było najbezpieczniej, najlepiej i by cena nie grała roli:) Prawda jest jednak taka, że i tak całkiem spokojnej głowy nie będę miał, przez tą całą psychoze, z odkręcaniem kół, wyciąganiem siodełek itp. Jednak prawdą jest, że jakoś tak spokojniej, gdy dobry zamek w drzwiach siedzi...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ktoś tu na forum to napisał. Jesli będziesz sie zapinał wsród innych rowerów to zadbaj o to aby Twoje zabezpieczenie odstraszyło złodzieja.

Moze to chamskie i aroganckie ale jesli juz dojdzie do kradzieży to wole aby został skradziony rower czyjś a nie mój. Myśle ze mimo iż każdy lub większość z Was powie ze on by tak nie pomyślał to ja daje sobie uciąć wszystkie członki ze 99% z nas wlasnie tak myśli. Nie ma sie czego wstydzić bo to instynkt samozachowawczy.

 

Prawda jest taka ze jesli złodziej sie uprze na mój rower to go ukradnie. Szlifierka za 69 zł i przetnie abusa i wszystkie inne zabezpieczenia.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rophoe, trzyma całkiem nieźle. W przypadku mojego kryptonite, który wazy 2 kg czasem się bujnie drugim końcem delikatnie w czasie jazdy - ale myślę, że to normalne skoro zaczepiony jest tylko jeden koniec. 

Gdy zamontowałem tak, że przód był kilka mm od ramy to w trakcie jazdy czasem się obijał. Kiedy zmieniłem mocowanie tak, że drugi koniec (nie zamocowany do żadnego elementu) jest oddalony od ramu - nie odczuwam już tego że czasem pewnie się bujnie na kilka/kilkanaście cm.

Mocowanie wydaje się solidne.

Oraz jest jedno z elastyczniejszych na rynku - np abus czy.. no, jakaś druga firma oferują mocowania na ramę od średnicy x mm do y - bo często obejma na ramę jest plastikowa z obu stron.

W przypadku kryptonite obejma jest plastikowa od strony uchwytu, ale z drugiej strony dookoła ramy idzie pasek dość długi. 

Pod paskiem jest guma, która zapobiega ślizganiu się - jest nieźle.

 

Możesz znaleźć recenzje na youtube, mocowanie kryptonite nazywa się flexframe - możesz poszukać wg tej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Jak za taką cenę spodziewałem się czegoś dobrego niż kawałek taśmy mającej utrzymać 2kg. Jest jeszcze EzMount, który lepiej wygląda, ale to wciąż nie to.

Ostatecznie zdecydowałem się na OnGuard z serii 8000.

 

youtube.com/watch?v=FNB3dnZVDlk

youtube.com/watch?v=QYUf4h0Lv_8

Dodatkowo przekonały mnie te dwa artykuły:

www.kochamrowery.pl/2014/03/zapiecia-rowerowe-onguard-vs-kryptonite.html?m=1

gizmodo.com/5922074/the-best-bike-lock/all

Po za tym jeszcze kolega tutaj z forum go polecał :-)

Obawiam się tylko czy przy jakieś dziurze uchwyt może nie wytrzymać.

 

 

Wymazane na Tetce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w Evo aby naprawdę dobrze ten uchwyt trzymał musiałby mieć zamocowanie w 2 miejscach. A dlatego ze jest w jednym on ma prawo na końcu się bujać z racji tego że jest ciężki. Samo mocowanie wydaje się delikatne ale dzięki temu że jest pasek którym można zamocować uchwyt do praktycznie do każdego miejsca na ramię bez względu na to czy jest grube czy kwadratowe itp... Ale z 30 cm jest ten problem ze trudno to gdziekolwiek zamontować zmieścić ;d ale do plecaka bez problemu się mieści. Dziś spróbuję gdzieś go zamocować na próbę i pokaże jak to wygląda.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatiSpeed, uchwyt jest dość solidny, chociaż ja w 29er rozmiar 19.5'' mam problem z zamontowaniem kryptonite 20cm, bowiem.. Zamontowany na sztycy zawadzam gdy jadę stojąc na pedałach (zdarza mi się czasem), zamocowany na ramie przed kierownicą z boku zawadzam nogą lub kierownicą, w trójkącie się nie mieści bo tam jest bidon, zamocowany na trójkącie z tyłu zawadzam przy pedałowaniu...

Obecnie jeszcze przychodzi mi do głowy zamocowanie z tyłu przy kole skierowany do tyłu tak by nie zawadzać pedałując - ale wtedy odpada możliwość przypięcie góry ulocka jakimś rzepem/czymś do drugiej rury.

Na podsiodłówce tez odpada bo zawadzam.

Może mam za mały rower, za duży jestem, ale próbowałem już kilku-kilkunastu miejsc i każde ma jakąś wadę.

 

wciąż czekam na dostawę torby na kierownicę- obecnie pokładam najwięcej nadziej w wożeniu ulocka w takiej torbie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@STREETEX

Strasznie trudne z pozoru pytanie.

 

Co innego wyświetla się nam wpisując w wyszukiwarce OnGuard

http://www.onguardlock.com/

 

A co innego wpisując OnGuard By Magnum:

http://www.magnum.ws/OnGuard/SU-Locks.htm

 

W mojej ocenie są to dwie inne firmy, choć mogą występować powiązania kapitałowe i migracje technologiczne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...