Skocz do zawartości

[Kaseta]11-42 na 11-46 ?


Kilmister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o wiarygodną odpowiedź. Mam z tyłu Shimano XT RD-M8000 na kasecie 11-42. Czy można, nie zmieniając przerzutki "wrzucić" kasetę Sunrace 11-46 ? Specyfikacja przerzutki nie obejmuje takiego zakresu, ale czy ktoś próbował ? Z przodu jest 36-26...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek jest na pewno SGS. Kluczowa kwestia to uniknąć kombinacji 36/46. 26/46 powinno dać radę, a 36/40 też się sprawdzi bo przecież na 36/42 daje radę. Wątpliwość dotyczy jeszcze zmiany z 26/40 na 26/46 (dwa największe tryby w tej kasecie), czy to po prostu "przełoży"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję temat. 

Po próbie praktycznej wydaje mi się, że taka zamiana nie jest możliwa bez ingerencji w mocowanie przerzutki (dodatkowy hak). Po prostu odległość między osią mocowania przerzutki do haka a osią środkowego kółka prowadzącego jest zbyt mała i "obudowa" tego kółka od wewnętrznej strony koliduje z zębatką 46 już na przełożeniu 40, a przy próbie najwyższego przełożenia nie ma już miejsca na łańcuch. Nie wiem czy warto bawić się w "przedłużkę" haka albo czy można tę przerzutkę jakoś inaczej skonfigurować ? Chociaż w specyfikacji przerzutki przy napędzie 1x11 dopuszczona jest zębatka 46... Czy przy takim napędzie jest jakaś różnica w mocowaniu przerzutki (hak) ? Czy znaczenie ma blat z przodu ? Ja mam z przodu 26/36, ale tylko ten młynek mnie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przerzutka ogarnia 46T na 100%, bo sam ją mam z kasetą 11-46, masz 3 srubki do regulacji, 2 to maks zakres(góra/dół) oraz 3-cia to oddalenie wózka od kasety.

Na 100% oddaliłes wózek maksymalnie możliwie? Bo tam jest z tego co pamiętam zapasu tyle, że pewnie i 50T ogarnie.

Hak jest z reguły ten sam(w np Cube są inne haki do Shimano/Sram - jaką masz ramę?), przerzutki się nie da inaczej zamontować, blat z przodu nie ma znaczenia(przynajmniej w samej "obsłudze" 46T ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Acid. Dopiero się w to "wgryzam", stąd pytania. Zastanawiam się jakim cudem przerzutka może ogarnąć 46 przy 1x11 a tylko 42 przy 2x11 (specyfikacja). Jeżeli mówisz, że regulacja jest możliwa to muszę to zgłębić. Nie chcę przedłużki do haka bo wydaje mi się, że będzie to mniej stabilne no i trzeba pokombinować z łańcuchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cube dla Shimano i Sram są inne haki. :D

Masz prawdopodobie hak dla Sram'ulca, stąd Shimano nie potrafi ogarnąc 46T.

Żeby nie było, że wymyślam z hakiem, przykład:
https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-hpa-sl-27.5-side-swing-frame-black-n-blue-692535
"Derailleur Hanger: Only compatible with Shimano rear derailleur!"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak działa. Sram nie ma innego systemu montowania jak normalne haki. Shinamo wymyśliło nowe haki "direct mount" które dają więcej miejsca do wyciągania koła z QR ALE w 99% przypadków przerzutka przychodzi z zamontowanym adapterem na "normalne" haki. To co jest w linku to po prostu rama z hakiem DM którego nie obsługują sramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phoe No to przecież to napisałem XD Shimano jest kompatybilne z obydowoma bo masz adapter na normalny hak. Tutaj kolega ma hak direct mount no to nie ma adaptera. Co ciekawe, shimano porzuciło haki direct mount w nowych 12 rzędowcach i znów jest tylko pod krótkie, "normalne" haki. 

 

@Kilmister masz hak Direct mount i dobrze zamocowaną przerzutkę. Nic się nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...