Skocz do zawartości

[Runtastic] w pręta cięcie - też zajęcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym Wam opowiedzieć o niecnych praktykach, które uskutecznia ta firma... Aplikację Runtastic miałem "od zawsze", jeszcze w czasach, gdy głównie chodziłem po górach. Po złapaniu bakcyla rowerowego wykorzystywałem ją do czasu, aż odkryłem Road Bike - aplikację dedykowaną dla rowerów - z licznikiem, opcją podłączenia pulsometru, licznika, kadencji... Doinstalowałem, co więcej za 19 zł od aplikacji pozbyłem się reklam. Dodam, że miałem jeszcze kilka aplikacji, bo Runtastic wypuścił chyba ze 30, w tym część z opcją Pro (płatną, bez reklam). Były aplikacje do kolarstwa górskiego, do brzuszków, do przysiadów, do pompek, a nawet do diety i liczenia kalorii. Oprócz tego istniała strona internetowa, która pozwalała ogarnąć wszystko na dużym ekranie i miała nieco więcej funkcjonalności niż poszczególne aplikacje (np. wykresy tętna, kadencji, prędkości, profil trasy, możliwość narysowania przyszłej trasy do odpalenia w aplikacji itp.). Ja, poza danymi z Runtastica, pozgrywałem sobie inne aktywności z innych aplikacji i byłem mega szczęśliwy, że miałem to wszystko w jednym miejscu. Jakiś czas temu doszli do wniosku, że to wszystko bez sensu. Upupili większość aplikacji (teraz nie ma nic, co by miało licznik rowerowy i kadencji) i zlikwidowali stronę internetową. Historia moich treningów jest już tylko w telefonie, bez opcji eksportu. Mogę co prawda wyeksportować plik w formacie Runtastic (nie gpx, nie tcx), który jest bezużyteczny, bo jedyną aplikacją dla której był czytelny była strona Runtastic. Obecnie zamknięta. Suport Runtastic odpisał mi:

as mentioned in my previous message, our developers are already working on providing other file options like .gpx and .tcx for future data exports.



Once this is implemented, I will contact you again. 

Thank you for your patience and have a great day ahead!

Czyli - zapłaciłeś, zgromadziłeś historię - a teraz cmoknij się w dowolnie wybrane miejsce i baw się dobrze!

Dziękuję za uwagę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spidelli napisał:

Czyli - zapłaciłeś, zgromadziłeś historię - a teraz cmoknij się w dowolnie wybrane miejsce i baw się dobrze!

Zaraz zaraz, ale przeciez oni robia jedyna sluszna rzecz, tj wywalaja te wszystkie pseudo dedykowane appki jak Road czy MTB itd, a zostawiaja jedna appke pt Runtastic, i w niej wszystko bedzie widoczne, wlacznie z tym, co tam miałeś historycznie zgromadzone w tych "dedykowanych" apkach ktore ida do zaorania, a ktore i tak gromadily to w jednym wspolnym dla nich miejscu.. 

Mam tez tego Runtastica w wersji pro, bo kiedys bylo cos o Nazwie Adidas micoach - co bylo calkiem spoko, ale  adidas to zaorał i deal byl taki ze zamiast micoacha bedzie dostep pro do Runtastica ;-) ale nawet tego nie uzywam, bo juz nie biegam, ale trzyma bo sa darmowe plany treningowe. ;-) 

Teraz, gocu napisał:

Urzekła mnie twoja historia. Zapewne czeka cię teraz wiele miesięcy wizyt u psychoterapeuty po tym szoku.

Po co smiecic w watku takimi komentarzami ktore wnosza dokladnie nic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie mogę wydobyć już teraz danych z ostatnich 3 miesięcy, trochę mi tego szkoda :) Widać je w aplikacji ale ich nie wyeksportuję póki co w cywilizowanym formacie. A nie chcę już korzystać z Runtastica bo  im nie ufam. 

Fakt, że część tych apek była bez sensu ale Road Bike był ok - licznik, kadencja, pogoda. Wygodny podgląd na stronie. A teraz lipa :) 

43 minuty temu, gocu napisał:

Urzekła mnie twoja historia. Zapewne czeka cię teraz wiele miesięcy wizyt u psychoterapeuty po tym szoku.

No nie, właśnie ten wpis robił za terapię :)

A serio - po prostu ostrzegam przed niezbyt fajnymi praktykami. Może ktoś się zastanawia, jak ja kiedyś czy Strava czy Runtastic :)

Jak jestem zadowolony z towaru czy usługi, a udzielam się na jakimś forum to pochwalę i polecę. Jak ktoś wali w pręta to ostrzegam i tyle. Czy dotyczy to rowerów czy komputerów czy samochodów.

Np. o Naviki też pisałem krytycznie, bo wersja na IOS jest fatalna. Może dzięki temu ktoś nie wyda kilkudziesięciu złotych za kolejne funkcjonalności, żeby przekonać się, że aplikacja się zawiesza. 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: u mnie strona runtastic działa, może pora na czyszczenie przeglądarkowych śmieci? 

po drugie: Tylko jeden klik 

po trzecie: byłoby miło gdybyś wybierał płatne terapie w 4 oczy, bez robienia syfu na forach swoją niezaradnością, takie czasy że tu zostaniesz shejtowany i wyśmiany ze swej własnej głupoty i niedostosowania do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMMAAACCC7 napisał:

Po pierwsze: u mnie strona runtastic działa, może pora na czyszczenie przeglądarkowych śmieci? 

 

Tak? To ciekawe... I co na niej widzisz? Bo u mnie jest taki komunikat:

Cytat

NASZA STRONA INTERNETOWA PRZECHODZI NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ

Ja Cie nie będę przekonywał - dla mnie zamknięcie strony i aplikacji nie jest fair (zwłaszcza po zainkasowaniu kasy) ale skoro uważasz, że to ja jestem głupi i nieporadny to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...