Skocz do zawartości

[rdza] papier ścierny czy szlifowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam rdzę na rowerze np. korba - zębatki odkręcane i chcę usunąć rudy nalot. Czego najlepiej użyć? Posiadam mini wiertarkę typu dremel/proxxon do modelarstwa, jednak nie posiadam końcówek do szlifowania no i jednak podczas pracy nie jest głośno, a prace będę wykonywać w mieszkaniu. Może alternatywą jest papier ścierny? Jeżeli tak to jaki. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóknina ścierna, są różne gradacje. To jest właśnie dokładnie to co na gąbkach, tyle że przy gąbce włóknina jest bardzo delikatna i dość szybko się niszczy.

Najlepiej idź do sklepu dla lakierników samochodowych czy "metalowego" i kup na sztuki/ metry. Taką włókninę kupisz też np w Castoramie, ale cena jest tak kosmiczna, że nie warto tego nawet brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 16:38, skom25 napisał:

Taką włókninę kupisz też np w Castoramie, ale cena jest tak kosmiczna, że nie warto tego nawet brać pod uwagę

16 zł za 3 arkusiki różnej gradacji:

https://www.castorama.pl/wloknina-scierna-norton-p-mix-150-x-200-mm-id-92469.html

wg mnie do przełknięcia (bo starcza na dlugo).

W necie taniej, ale jak doliczymy koszty wysyłki to już nie tak bardzo. W sklepach dla lakierników dla odmiany często nie sprzedają pojedyńczych arkusików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest kosmiczna cena. Byłem w dwóch sklepach i bez problemu kupowałem pojedyncze arkusze lub kawałki cięte na metry. Jeden arkusz kosztował 2/ 3 zł, więc różnica jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...