Skocz do zawartości

[opona] uchodzące powietrze z obu opon


greyspider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad miesiaca mam nowy rower, po jakimś czasie zamlekowany, koła: MAXXIS Minion DHF 29x2.3, 60TPI, EXO, TR/ MAXXIS DHR II 29x2.3, 60TPI, EXO, TR, Tubeless

2 tyg temu miałem swoją pierwsza małą dziurke w przedniej oponie (bieżnik), bylo slychac ze powietrze uchodzi, mleko na szczęście zrobiło swoje i zakleiło otwór.

Jednak co zauważyłem to że chyba powietrze bardzo wolno uchodzi, chyba ze to normalne ze co tydzien trzeba dopompowywac....

Tak czy siak 10 dni temu napompowałem opone do 2,1 bara, jezdziłem tak kazdego dnia po około 10km, dzisiaj po 10 dniu poczulem dopiero ze opona jakas tak miekka, sprawdzam manometrem a tu 1,56bara, wtf :O


Co wiec jest grane? Opona do wymiany? Slabe mleko? Mleko zalewał mi sklep, niby nie wiem ile tam dali ml, ale to nie byl jakis poczatkujacy sklep...

Jak sprawdzic czy wszystko jest cacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorota57 napisał:

Jak musiałem dopompować w tygodniu 2 razy, wylałem mleko kupiłem dętki i mam spokój.

a nie miales czasem normalnych wentyli? podobno trzeba miec te stozkowane odpowiednie do tubeless

 

ja nawet jak do pracy jezdze to wole mleko, bo jest lżej ale szkoda ze te powietrze uchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lżej ?  Serio :icon_question:
Na pewno masz poziom PRO + i jesteś w stanie odczuć każdy gram...
Opowiastki na temat różnicy rzędu 100 g na koło i jej wpływu na odczuwalnie lżejszą jazdę, to można między bajki włożyć - obstawiam, że w większości przypadków jest to efekt placebo ;)

Co do mleka, to albo bawisz się w to dalej, albo wracasz do dętek :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko czyli bede dopompowywac, szkoda bo od wrzesnia nie bede mial juz kompresora i bede musial na recznej pompce cisnąć...

ktos mi tez napisal ze jak jezdze na takim wysokim cisnieniu to nic dziwnego ze to tak szybko schodzi... no a ja kurde tym rowerem swoim (trail) to do pracy jezdze, wiec przeciez nie bede jezdzil na niskim cisnieniu, te około 2,1 bara z tylu i z przodu troche mniej jest dla mnie idealne, jak jade do lasu raz na miesiac to wtedy moge sobie obnizyc....

czyli po prostu dopompowywac, olac to ze jezdze na wysokim, i po 3 miesiecy isc do sklepu i poprosic o dolanie (zakupionego przeze mnie mleka) - ciekawe czy bede musial za to doplacic...

 

tak czy siak pewnie powinienem na detkach tylko jezdzic, tym bardziej że wiekszosc jazdy to wlasnie do pracy albo sciezki rowerowe, jakies skoki, las raz na jakis czas..

 

mysle tez o zmianie opon na jakies lagodniejsze i do miasta i troche do lasu, by wciaz latwo jezdzic, bo w sumie tego  fulla mam tylko by bylo miekko pod d*pa i do zabaw. Do skoków z hopów srednio sie nadaje, a jak jezdze po single trackach to tam dalbym rade nawet na kolazowie, takim amatorem jestrem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli męczysz się na mieście na tym swoim rowerze, albo po prostu jest Ci już wszystko jedno...
Jeżeli nie było błędu w sztuce przy mlekowaniu ( w co lekko wątpię, skoro masz problemy z szybko spadającym ciśnieniem ), to baw się tak dalej.
Jak chcesz poprawy, to wypadałoby się zainteresować bliżej tematem i sprawdzić wszystko od A do Z, co nie wyklucza ponownego mlekowania od podstaw...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greyspider napisał:

a nie miales czasem normalnych wentyli?

Koła oryginalne tubeless, pompowane około 8 bar. Dobrze że zmieniłem, byłem 50km od domu i złapałem kapcia. Wymieniłem dętkę i jechałem dalej. Obawiam się że dziurę w oponie mleko by nie uszczelniło. W instrukcji też napisali by co 6 miesięcy dolewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 01:53, greyspider napisał:

Tak czy siak 10 dni temu napompowałem opone do 2,1 bara, jezdziłem tak kazdego dnia po około 10km, dzisiaj po 10 dniu poczulem dopiero ze opona jakas tak miekka, sprawdzam manometrem a tu 1,56bara, wtf :O

Dla mnie to się mieści w granicach normy przy Tubelessach. Jak jeszcze pojeździsz to jest spora szansa, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 01:53, greyspider napisał:

Jednak co zauważyłem to że chyba powietrze bardzo wolno uchodzi, chyba ze to normalne ze co tydzien trzeba dopompowywac....

W przypadku tubeless to zupełnie normalne.

21 godzin temu, greyspider napisał:


ktos mi tez napisal ze jak jezdze na takim wysokim cisnieniu to nic dziwnego ze to tak szybko schodzi... no a ja kurde tym rowerem swoim (trail) to do pracy jezdze, wiec przeciez nie bede jezdzil na niskim cisnieniu, te około 2,1 bara z tylu i z przodu troche mniej jest dla mnie idealne, jak jade do lasu raz na miesiac to wtedy moge sobie obnizyc....

Zgadza się, ktoś kto w przypadku opony 29x2,3 nazywa ciśnienie 2,1 bara "wysokim" zwyczajnie pier...li jak połamany ;)

Poza cieżkim terenem to ja bym do takiej opony ładował ile producent pozwala (strzalam - pewnie powyżej 3,5 bara?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gocu napisał:

W przypadku tubeless to zupełnie normalne.

Zgadza się, ktoś kto w przypadku opony 29x2,3 nazywa ciśnienie 2,1 bara "wysokim" zwyczajnie pier...li jak połamany ;)

Poza cieżkim terenem to ja bym do takiej opony ładował ile producent pozwala (strzalam - pewnie powyżej 3,5 bara?)

Nawet na mleku bys tyle ladowal?
+ czy w moim przypadku jazdy rekreacyjnej po miescie wolisz dętki czy mleko?
Raz na miesiac wyjezdzam w gory i tam dopiero jezdze, ale to tez nie sa jakies kamieniste drogi tylko lesne normalne, single tracki, na ktorych na XC jezdzilem.

podjazdy troche i jakies korzenie - tak, ale czy na detkach nie dalbym rady?

owszem raz zlapalem dziure i mleko uratowalo wiec jednak wiecej plusow jest za mlekiem.... tylko te zabawy w uzupelnianie mleka co 3 miesiace, dopompowanie opon itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...