Skocz do zawartości

[Napęd] suport - problem z wymianą


montenegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam rower giant builder 400 97 r produkcji, stanąłem przez wymianą suportu.

W internecie nzalazłem, że odpowiedni wkład suportu będzie Shimano BB-UN26 113/68BSA.

Zdjąłem korby i wykonałem pomiary tj na rysunku

Shimano BB-UN26 113/68BSA ma 113 mm x 68 mm

Czy jest ktoś kto mi to wytłumaczy jak to dopasować ?

https://imgur.com/reGBc9m https://imgur.com/reGBc9m

 

 

 

support.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż 113 mm to długość osi. ( od końca do końca )  68 mm to szerokość mufy w Twoim rowerze. Mufa to ten walcowaty kawałek ramy w który wchodzi suport. Możesz zmierzyć nawet linijką od dołu. Będziesz miał 68 mm lub 73 mm. Jeśli 68 to szukasz suportu 68/113 BSA, a jeśli będzie 73 mm to 73/113 BSA.  BSA to rodzaj gwintu w mufie - średnica 34,6 mm oraz gwint z prawej strony odwrotny - z lewej normalny.

O długości osi decyduje korba - jeśli obecną korbę zostawiasz to długość osi suportu musi być taka jak była. ( jeśli zmieniasz korbę to parametry nowej korby decydują o długości osi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant jakie wkłady miał takie wkładał, miałem dwa Gianty, jednego Bouldera, jednego Rincona i w nich te same korby. Jedną na suporcie takim, jaki powinien być a drugi miał inny o 3mm, nie pamiętam już w którą stronę. Także... co tam linia łańcucha, co tam zalecenie producenta, suport ma być wkręcony taki, jaki aktualnie jest dostępny i jest najtańszy.

 

 

A robiąc to dobrze dobierasz długość osi do modelu korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

@SoloTM kupiłem na 100% taki, pomimo że mam 68 mm. Zmierzyłem jest 68 mm a ta neco lekko wystaje te 5 mm. Ale działa

zakup_0

Jak dobrze pójdzie to z czasem kupię rower nowy, ale lubię "majsterkować" więc wymienię suport i będę jeszcze korzystał. W Giancie przerzutki chodzą jak marzenie, trzyma się. Szkoda, że koła 26 no ale na to nie mam wpływu już.

 

Link podzespoły gianta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 68

 

proszę może pod kątem, ale zmierzyłem kilka razy.

@SoloTM, może i mój błąd przyznaje się widać kilka zwoi grintu wystaje.

Dlatego mam możliwość zakupu lepszej i zgodnej z wymiarem, chyba że masz coś tańśzego np suport grupy ACERA ?

 

lub ten ?

RPM

 

support GIANT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...