Skocz do zawartości

Rower trekkingowy kross 7.0, 8.0 czy wyższy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem roweru trekkingowego, ale głownie bede nim jezdzil 8 km w jedna strone do pracy i z powrotem, w tym kawalek na drodze szutrowej/troche dziur oraz po asfalcie w tym, jest na nim troche dziur. W weekendy, co drugi, trzeci jakaś wycieczka rowerowa na 30-50 km. 

Chciałbym kupic porzadny rower na kilka dobrych lat i najbardziej moja uwage przykul Kross Trans 7.0 (ma juz tarczowki - chociaz tutaj czytalem, ze zdania sa podzielone na temat przydatnosci - vs v-brakes) oraz 8.0.

Pytanie czy, te rowery sie mocno roznia i jak bardzo potrzebny mi jest osprzet przerzutkowy Deoro itp. Czy do moich celow, powinienem kupic taki ''wypasiony'' rower czy raczej moge celowac w cos z nizszej polki - transy 5.0, 6.0?

Budzet: do 2.800, w porywach 3.000 zł.

A moze w ogole inna firma...

Dzięki za sugestie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od trzech lat ujeżdżam Kross Trans Arctica i uważam to za dobry wybór. To taki odpowiednik Kross Trans 7.0. I na takie jazdy jak Ty planujesz i na wiele dłuższe ten rower będzie akuratny. Przy zakupie sugerowałem się ceną, wyglądem i... jakością oraz bliskością serwisu w okresie gwarancyjnym. Ale z rowerkiem w sumie i tak nic poważnego się nie działo.

Sprzęt działa prawidłowo, w te wakacje przewiózł mnie bezawaryjnie wzdłuż polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Piasków - ponad 700 kaemów :) Rocznie robię na nim około pięć tysięcy i nie zauważyłem aby z rowerkiem coś się działo. Hamulce tarczowe hydrauliczne są w nim super - działają bardzo dobrze nawet z rowerkiem załadowanym sakwami i namiotem. Żadnych z nimi nie miałem problemów. Ja polecam Krossa choć jak znam życie to zaraz odezwą się wyznawcy innych marek i będą udowadniać wyższość jednych nad drugimi :) Osobiście w najbliższym czasie planuję zakup drugiego rowerku - gravela. Będzie to stalowy Marin :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Witek67 napisał:

Osobiście od trzech lat ujeżdżam Kross Trans Arctica i uważam to za dobry wybór. To taki odpowiednik Kross Trans 7.0. I na takie jazdy jak Ty planujesz i na wiele dłuższe ten rower będzie akuratny. Przy zakupie sugerowałem się ceną, wyglądem i... jakością oraz bliskością serwisu w okresie gwarancyjnym. Ale z rowerkiem w sumie i tak nic poważnego się nie działo.

Sprzęt działa prawidłowo, w te wakacje przewiózł mnie bezawaryjnie wzdłuż polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Piasków - ponad 700 kaemów :) Rocznie robię na nim około pięć tysięcy i nie zauważyłem aby z rowerkiem coś się działo. Hamulce tarczowe hydrauliczne są w nim super - działają bardzo dobrze nawet z rowerkiem załadowanym sakwami i namiotem. Żadnych z nimi nie miałem problemów. Ja polecam Krossa choć jak znam życie to zaraz odezwą się wyznawcy innych marek i będą udowadniać wyższość jednych nad drugimi :) Osobiście w najbliższym czasie planuję zakup drugiego rowerku - gravela. Będzie to stalowy Marin :)

No to ladnie, to chyba w niego zainwestuje :). Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...