Skocz do zawartości

[sztyca] luz w ramie.


Kacperek12

Rekomendowane odpowiedzi

Masz specyfikację ramy. Jeżeli producent podaje 30,9 mm, to taką też kup sztycę. Jeżeli podaje inny wymiar, to taki też kup.

Żeby "wytrzeć" wnętrze rury podsiodłowej to chyba trzeba by było się postarać dość mocno. No ale jeżeli udało Ci się zjechać 0,4 mm sztycy, to mnie już nic nie zdziwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca ma 30.6mm a rura podsiodłowa 31.2mm

Też sądzę,że raczej nie wytarłem aż tyle sztycy i sądzę, że winna tu jest chińska tolerancja wymiarów, bo sztyca najtańsza jaka była.

Natomiast dziwi mnie skąd w ramie zrobiło się 31.2mm.

A albo tyle rury się wytarło albo Dartmoor coś bredzi i powinna być tam sztyca 31.2 a nie jak oni mówią 30.9mm.

Mogę jeździć z zaciskiem ustawionym tak,że wcięcie zacisku mam równo z wcięciem ramy?Nie było tego pytania bo i tak to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kacperek12 napisał:

rura podsiodłowa 31.2mm

Jeśli rura podsiodłowa ma na całej długości styku ze sztycą 31,2mm (czyli nie jest rozkielichowana) to kup sztycę 31,2. Gdyby okazała się minimalnie ciasna, to możesz ją przetrzeć papierem ściernym (lub otwór w ramie). Nic innego nie wymyślisz, średnica sztycy musi pasować do średnicy otworu. Można próbować założyć potężny zacisk, który ci ściśnie podsiodłową, ale to generuje spore naprężenia. Ryzykujesz, ze po jakimś czasie pojawi się pęknięcie zmęczeniowe

11 godzin temu, Kacperek12 napisał:

Mogę jeździć z zaciskiem ustawionym tak,że wcięcie zacisku mam równo z wcięciem ramy?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...