Skocz do zawartości
barthez95

[Gravel] Triban 100 pomoc z rozmiarem

Rekomendowane odpowiedzi

barthez95

Cześć, przymierzam się do zakupu Tribana 100 lecz mam problem z rowerem. Będzie to pierwszy mój rower z barankiem. Jestem początkujący. Byłem w Decathlonie i jeździłem zarówno na rowerze w rozmiarze M jak i L. Na rozmiarze M czułem się bardziej zwrotny, ale byłem bardzo pochylony. Znowu na rowerze L miałem wygodniejszą pozycję. Na L trochę trudniej mi się wsiadało. Mój wzrost to 181 cm. Nie wiem czym się sugerować. Wziąć mniejszy rozmiar, czy większy?

Edytowane przez barthez95

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzymo

Mam 181cm, ale w stosunku do standardu raczej krótsze odnóża, za to dłuższy tułów. Lubię wyciągniętą pozycję - L było dla mnie idealne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
barthez95

No właśnie mi ciężko stwierdzić, co byłoby dla mnie lepsze, ze względu na to, że to będzie pierwszy rower z barankiem. Troszkę ciężko było mi na L nogę zarzucić. Długość mojej nogi (od ziemi do krocza, pomiar z książką) 82 cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spidelli

Wziąć lepszy rower. Minimum T120. Jeśli masz zamiar dużo  jeździć to będziesz się użerał z wolnobiegiem - ośki lubią się krzywić. Do tego kasowanie luzu konusami, wypadające kulki. Miałem i nie polecam. Ja sklinowałem koło jak wygięła mi się ośka, zmieliłem kulkę i uszkodziłem bieżnię. Lepiej byle jaką ale kasetę. Poza tym masz na starcie klamkomanetki zamiast wajhy, szkoda miejsca na kuerownicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta