Skocz do zawartości

[Prezent Giant Roam 0] proszę o sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dostalem rower Giant roam 0 model 2019 w prezencie na 45u. Oczywiście zaraz tez przestudiowalem katalog Giant i mam do was pytanie co to jest za przerzutka przednia która jest w modelu 0 zainstalowana mictoshift  xle fd  m622g bo tylna to xt rd m8000. Czy wyroby tego producenta MICROSHIFT są jakościowo takie same co Shimano czy poprostu Giant zastosował jakiś chwyt marketingowy bo w modelu niższym roam 1 i sporo tańszym tam przerzutka przednia i tylna to Deore 6000. Czy przypadkiem nie sprzedają czegoś taniego za gruba kasę? Mi osobiście jeździ się fajnie ale wiadomo jest to nowe ale co później jak będzie trzeba coś wymienić jak z dostępnością części zamiennych, a może coś pomyśleć i wymienić na Shimano lub SRAM razem z korbami bo to tez są zamontowane od producenta którego nazwa niewiele mi mówi fsa v drive  32/44. Będę wdzięczny za jakieś sugestie z waszej strony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microshift to kawał badziewia, chyba nic więcej nie można powiedzieć.

W Polsce możesz spotkać tego producenta w tanich rowerach z Decathlon. To są jednorazówki. Jedni piszą że jakoś to działa, ale po roku się rozpada, inni że nie działa wcale.

Przejechałem się raz rowerem szosowym z tym osprzętem i jakość działania określiłbym gdzieś na poziomie Shimano Tourney/ Altus, czyli słabo.

Co ciekawe, Specialized w którymś rowerze fitness wrzucił manetki tego producenta. Podpytałem znajomego serwisanta jak to się sprawuje. Okazało się że manetka padała chyba co sezon, dostępność jest beznadziejna a ceny zaporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Microshift to kawał badziewia, chyba nic więcej nie można powiedzieć.

W Polsce możesz spotkać tego producenta w tanich rowerach z Decathlon. To są jednorazówki. Jedni piszą że jakoś to działa, ale po roku się rozpada, inni że nie działa wcale.

Przejechałem się raz rowerem szosowym z tym osprzętem i jakość działania określiłbym gdzieś na poziomie Shimano Tourney/ Altus, czyli słabo.

Co ciekawe, Specialized w którymś rowerze fitness wrzucił manetki tego producenta. Podpytałem znajomego serwisanta jak to się sprawuje. Okazało się że manetka padała chyba co sezon, dostępność jest beznadziejna a ceny zaporowe.

Dzięki czyli trzeba poszukać coś firmowego a masz pomysł czym by to można było zastąpić i odnośnie speca to w bardzo drogim karbonie crossowym na 2018 tez widzę przerzutki microshift wrzucone są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego miałyby prowadzić te rozważania, czy też porady. Rower jest nowy, wszystko działa, co tu i po co wymieniać? Bo znaczek nie ten?
Poza tym Microshift ma pewnie gamę produktów, w tym droższe i lepszej jakości niż w rowerach z Decathlonu. Jak przestanie działać to można niedrogo zastąpić produktem upragnionego Shimano. Inna sprawa, że przednia przerzutka nie jest elementem kluczowym i wysilonym, w wielu rowerach jest niższej klasy niż przerzutka tylna, ale nie obniża to sprawności napędu.
FSA to znana marka, producent różnych części, także korb, znanych choćby z rowerów szosowych. Tutaj Shimano chyba nie ma odpowiednika - korby dwurzędowej o takim stopniowaniu. Podobny oryginalny napęd spotkałem w crossie firmy Specialized. Korba jest lżejsza od typowej trzyrzędowej, zakres przełożeń raczej wystarczy na codzień (przy kasecie 11 stopniowej), wyjątkowo braki mogą wystąpić na poważnych podjazdach lub podczas szybkiej jazdy w sprzyjających warunkach przy mocnej nodze.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest kiepska, ale tak jak wyżej, dopóki działa to nie ruszaj. Gdyby to była tylna przerzutka, to może jeszcze by było warto, przy przedniej nie ma co sobie głowy zawracać.

Ostatnio czytałem ( nie sprawdzałem tego osobiście) że w przypadku szosowej przedniej przerzutki Shimano, nie ma absolutnie różnicy pomiędzy kolejnymi grupami. Dopiero najwyższy model ma klatkę z aluminium.

Przednia przerzutka to tak proste i prymitywne rozwiązania, że wątpię żebyś poczuł różnice przy zmianie.

Co do odkładania pieniędzy, widziałeś ceny przednich przerzutek? Są tak śmiesznie tanie, że koszt wymiany i regulacji to będzie 1/3 ceny przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 19:41, skom25 napisał:

Microshift to kawał badziewia, chyba nic więcej nie można powiedzieć.

W Polsce możesz spotkać tego producenta w tanich rowerach z Decathlon. To są jednorazówki. Jedni piszą że jakoś to działa, ale po roku się rozpada, inni że nie działa wcale.

Przejechałem się raz rowerem szosowym z tym osprzętem i jakość działania określiłbym gdzieś na poziomie Shimano Tourney/ Altus, czyli słabo.

Co ciekawe, Specialized w którymś rowerze fitness wrzucił manetki tego producenta. Podpytałem znajomego serwisanta jak to się sprawuje. Okazało się że manetka padała chyba co sezon, dostępność jest beznadziejna a ceny zaporowe.

Mam właśnie Speca z manetkami i przednią przerzutką MicroSHIFTA. Fakt, że z jednej z dwóch najwyższych grup. Ostatnie co bym o nich powiedział to to, że są badziewne. Przednia przerzutka działa zupełnie normalnie, a jeśli chodzi o pracę manetek to jestem wręcz miło zaskoczony.  Manetka-tył współpracuje z szosową 105. Kompletnie nie czuję potrzeby ich wymiany na odpowiednik od Shimano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie wszystko co napisałem odnosi się do niższych grup. Coś mi świtało że mają też jakieś droższe modele, ale pewny nie byłem.

Co do manetek, to nie pisałem o jakości działania tylko awaryjności. Dwie wymiany manetki a rower był dość świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szosę z Deca na kompletnym napędzie tej firmy. Sam zrobiłem porządną regulację , smaruję regularnie i wszystko hula jak należy. Jeżdżę jakiś rok i nic się nie dzieje , biegi wchodzą płynnie i precyzyjnie. Oczywiście jak już się zużyje przerzutka albo klamki padną będę wymieniał na Shimano jednak nie ma takiej potrzeby jeżeli wszystko działa. Niczym się nie przejmuj tylko użytkuj . Przyjemności z jazdy. Cześć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...