Skocz do zawartości
dzieck123

Zablokowany [Amortyzator przedni] SR Santour XCM HLO

Rekomendowane odpowiedzi

dzieck123

witam posiadam rower mtb od dwóch lat. Przedni amortyzator działał zadowalająco dopóki nie zablokował się.

Mowa tu o amortyzatorze SR Santour z pokrętłem preload do regulacji twardości sprężyny i blokady amortyzatora na pokrętło.

rower zostawiłem na noc na dworze i amortyzator był włączony czyli pokrętło było ustawione tak aby działał.

Rano amortyzator mimo iż miał otwarte pokrętło do blokady (czyli powinien działać) był zablokowany

proszę o pomoc i jakby co można zdjąć lagi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawidosnn

witam miałem podobną sytuację ale przy hopce na amortyzatorze powietrznym sr santour axon 

ja uważam ze trzeba tam wymienić blokadę na nową w domowych warunkach bez sprzętu nie uda ci się tego zrobić 

oddaj amora do serwisu

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Jeśli działał i nagle przestał bez dotykania roweru to raczej winny kartridż (wsad) tłumika.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blueforce

Możliwe, że wystarczy zdjąć niebieski kapsel blokady, i na nowo ustawić położenie kapsla względem małej zębatki osadzonej na 6. kątnym pręcie w środku, łatwa naprawa.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrCh
W dniu 8.07.2019 o 19:17, dzieck123 napisał:

witam posiadam rower mtb od dwóch lat. Przedni amortyzator działał zadowalająco dopóki nie zablokował się.

Mowa tu o amortyzatorze SR Santour z pokrętłem preload do regulacji twardości sprężyny i blokady amortyzatora na pokrętło.

rower zostawiłem na noc na dworze i amortyzator był włączony czyli pokrętło było ustawione tak aby działał.

Rano amortyzator mimo iż miał otwarte pokrętło do blokady (czyli powinien działać) był zablokowany

proszę o pomoc i jakby co można zdjąć lagi

może się podzielisz informacją jak się sprawa zakończyła? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta