Skocz do zawartości

[spodenki] za krótkie


michab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam już 2 pary spodenek i chociaż wygodne to nijak w nich jeździć nie mogę, bo nogawka sięga mi na pół uda i wygląda to idiotycznie, jak kąpielówki. W związku z tym muszę kupić trzecie spodenki, problem jest taki, że większość ogłoszeń które sprawdzam ma taką samą długość nogawki jak te spodenki w których jeżdzę (czyli ok. 20- 24cm od wewnątrz). Chciałbym żeby spodenki kończyły się tuż nad kolanem,  widziałem że ludzie chwalą spexcela z aliexpresu i nogawka faktycznie dłuższa-27cm. Ale nie wiem czy to też nie będzie za krótkie, jestem raczej szczupły i też jak wezmę większe to będą mi zjeżdżać.  Co kupić? Jaką długość nogawki brać żeby było ok?

Chcę wydać max 100zł

Wymiary: 184cm, 67kg, noga od krocza do środka kolana ok 40cm, cała noga 90cm, nad kolanem jakieś 38cm, w biodrach 87cm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jesteś szczupły więc kupujesz mały rozmiar a noga z racji wzrostu długa i tu jest kłopot.

Może 3/4 by były odpowiednie.:D

Trzeba by uderzyć do firmy która szyje a nie do sklepów.

16 minut temu, michab napisał:

Chcę wydać max 100zł

No to może być kłopot z szyciem nietypowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ten problem, ale szczerze to tego nie rozumiem. Kolarstwo to sport gdzie dąży się do redukcji wagi, więc wiadomo że ty wymiary są mniejsze niż u przeciętnego człowieka. Producenci o tym wiedzą. Z drugiej strony aż taki znów chudy nie jestem. Na zamówienie to aż boję się pytać ile mi powiedzą za takie spodenki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spróbuj zadzwonić do Nowatexu z Puszczykowa.

http://www.bcmnowatex.com.pl

Będziesz miał pojęcie ile sobie winszują.

Teraz, michab napisał:

Kolarstwo to sport gdzie dąży się do redukcji wagi, więc wiadomo że ty wymiary są mniejsze niż u przeciętnego człowieka

Ale 99% kolarskich amatorów to "przeciętni ludzie". A dla tej reszty szyją na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dran2 napisał:

Zawodowi kolarze raczej nie mają mniejszych ud niż u przeciętnego człowieka.

A ja mam? Nie zauważyłem, problemem jest to że spodenki są za krótkie, a to że większe rozmiary wiszą bo są dla ludzi ważących po 80 kg to już chyba trudno nazwać wagą kolarską, z resztą jak nie jeździłem też ważyłem mniej. Przy moim wzroście to już nawet pod nadwagę chyba podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, michab napisał:

A ja mam?

Rozumiem ze tak, sam napisałeś że jesteś szczupły, 63 na 184 to dolna granica prawidłowej masy (jak ktoś wierzy w BMI). Tak naprawdę po samym temacie można zgadywać że chodzi o to że jesteś stosunkowo chudy jak na swój wzrost i stąd twój problem. A co do "wagi kolarskiej" to n.p. Sagan jest twojego wzrostu i jest 6kg cięższy z czego pewnie cała ta nadwyżka to właśnie nogi, i nie jest on żadnym skrajnym przypadkiem. Nie ma czegoś takiego jak "waga kolarska". Jest pewien charakterystyczny typ sylwetki, dobrze zbudowane nogi i szczupła reszta i wynika to ze specyfiki sportu. Przeciętny kolarz nie jest lżejszy od przeciętnego faceta, a w nogach będzie grubszy a nie chudszy niż inny facet o tej samej całkowitej masie bo właśnie tam tej masy potrzebuje.
Ale oczywiście nie jesteś jedyną osoba z takim problemem i wiele firm robi dłuższe spodenki, ale boję się że będzie to klasa Raphy czy Endury i będzie ciężko dobrać coś za 100 :(
https://www.endurasport.com/Spodenki-Pro-SL-Bibshort-II/p/bE4035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chodziło mi o to, że ubrania na mój wzrost są dostosowane do ludzi którzy ważą 20 kg więcej niż ja. I nie mam zamiaru porównywać się z Saganem czy innymi gwiazdami peletonu i myślę, że na forum raczej  osób o podobnych wynikach nie ma bo by teraz jeździły po Francji. No a waga jakaś ekstremalnie niska nie jest, i bynajmniej do ludzi którzy nie podniosą worka z ziemniakami nie należę. Ale chyba nie o tym była mowa mniejsza o moje czy Twoje udo i łydki Nibalego, ja chciałem spodenki tylko :) I o poradę dotyczącą tej kwestii pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do tego są całkiem przyzwoicie uszyte i sprytne. Ten model https://www.decathlon.pl/szorty-mtb-all-mountain-id_8544455.html

ma ciut dłuższą nogawkę (do połowy kolana) od podobnych szortów MTB ST 900 (tuż przed kolano). Mam obie wersje i mogę polecić jeśli tylko długość będzie odpowiednia. Szorty są szyte jako dopasowane więc jest szansa że się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...