Skocz do zawartości

[koła] lekkie szosowe alu-prośba o opinie


nossy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, chciałbym kupić koła szosowe alu o wadze ok. 1500gram i cenie do 1700zł. Obecne ważą ok.2000gram więc z doświadczenia z mtb wiem, że te 0,5kg robi mega różnicę. Podobają mi się koła o lekko wyższym profilu 30-35 (tak wiem to nie aero)  obręczy poniżej wysokości 28mm nie biorę pod uwagę. W 70% jeżdżę po terenie płaskim i pagurkowatym bo muszę, a w 30% po górach bo lubię. Od razu odpowiem na pytanie, dlaczego nie dołożyć do karbonu...po pierwsze nie ufam taniemu karbonowi, po drugie lubię pojeździć po górach i trochę tam hamuje, po trzecie lubię też polatać bo bruku, po czwarte jeżdżę na drogach o bardzo różnej jakości i widzę jak koledzy cackają się przejeżdżając przez np.: przejazd kolejowy to mi się odechciewa, po piąte pewnie za jakiś czas kupię szosę na  tarczach więc tam wtedy może wjedzie karbon. Miałem oczywiście okazję pojeździć na bliźniaczym do mojego rowerze na karbonowych stożkach 50mm i różnica na płaskim przy podobnej mocy i tętnie to parę km'ów/h więcej więc widzę ich zalety. Zatem chciałbym Was prosić o opinie o niżej wymienionych kołach bo te wpadły mi w oko:

-novatec jetlfy 2,2 (od lat ujeżdżam w mtb piasty novateca i złego słowa powiedzieć nie mogę)

-vision time trimax 30 https://www.cyklomania.pl/vision-kola-trimax-t30-tr-grey-shimano-sram,id2555.html

-jagu elie alu 30  http://jagu-wheels.com/kola/szosowe/aluminiowe-vbrake/alu-30/

-jagu elite alu 30cc http://jagu-wheels.com/kola/szosowe/aluminiowe-vbrake/alu-30cc/

(tutaj wygląda to kozacko, tylko pytanie czy ta powłoka się szybko zetrze czy nie i czy jest to taka sama powłoka ceramiczna jak w kołach karbonowych).

Relacja cena/waga to oczywiście jagu, ale mało wiem o tych piastach i boje się o sztywność tego zestawu.

-dandyhorse kwant sl  https://shop.dandyhorse.cc/kwant_sl

(wygląda dobrze, na dobrych piastach, ale nieco wąska wewn i zewn.)

Czy możecie coś powiedzieć o ww zestawach. Oczywiście jak macie jakieś ciekawe inne propozycje to proszę o sugestie....składane koła na pewnie dobrych, ale niskich kinlinach i ztrach odpadają i tyle. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie. Z jednej strony za kołami fabrycznymi jak Mavic czy Vision przemawia jakość wykonania, z drugiej strony co przerabiałem już w Mavicu- chore koszty serwisowe w przypadku uszkodzenia obręczy itp. Jagu występują również w wersji bez ceramiki z normalnym stoczonym alu za ok.1300zł co w relacji z wagą 1480gram daje ciekawą relację...pytanie jak z gratami użytymi w tym zestawie, jak ze sztywnością itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśrednione 74kg  (waha się w roku 72 wiadomo kiedy do 76 wiadomo kiedy). Kiedyś w bikestacji kupowałem koła do mtb 26cali z wagą niecałe 1500gram na piastach novateca i obręcza dt z limitem 90kg. Do dziś pięknie latają i proste jak na mtb,. Zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze nie myślałem, a dlaczego napisałem na wstępie, po drugie "trochę"...w przypadku porządnych kół karbonowych to cena raczej powyżej 5-7k. Oczywiście jeszcze niedawno byłem wielkim zwolennikiem kół karbonowych od rodzimy budowniczych, a ciągniętych zza wielkiej wody. Całe koła karbonowe to już spory koszt, dlatego kupione aluminiowe. Na karbon może kiedyś przyjdzie czas wraz z nowym sprzętem na tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupione novateci....na tą chwilę po 100km bardzo fajne, lekkie i sztywne koła. Szybkie na płaskim, waga poniżej 1500gram, fajnie się zbierają do sprintu na płaskim czy pod górę. Oczywiście porównuje do moich starych i do tych które miałem okazję testować wcześniej. Bardzo dobrze wykonane, parę mocniejszych dziur niestety zaliczonych i póki co ok. zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...