Skocz do zawartości

[wybór opon] do uterenowionej szosy


Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuję pomocy w doborze opon, wypady 60% teren, 40% leśne ścieżki/szutry, założenia:

- niska waga (teraz mam Lugano Endurance - 350g)

- bieżnik najlepiej semi slick (szybkość)

- 32c lub 33c,

- cena do 130zł za szt.

Po riserczu na placu boju pozostały:

 

https://www.bikester.pl/challenge-gravel-grinder-race-clincher-opona-czarny-546118.html?_cid=22_-1537_243198_243300_267995_1029583_0_ceneo.pl&c=816&_cid=22_-1537_243198_243300_267995_1029583_0_ceneo.pl&c=816

 

https://sklep.szobakbike.pl/opony-przelajowe/679-challenge-baby-limus-opona-przelajowa-120-tpi.html

 

https://www.rowertour.com/p/83867/schwalbe-x-one-speed-28-rg-dc-ls-opona-przelajowa-zwijana

 

Skłaniam się lekko ku Schwalbe bo wcześniej miałem Hurricane 32c i moim zdaniem to świetna,  niedoceniana opona, jedyna jej wada to waga. Baby Limus robi pozytywne wrażenie w kwestii wagi, a Gravel Grindery wydają się mieć najciekawszy bieżnik. Doradźcie co wybrać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak szukalem czegos koło 35 to najbardziej mi pasowaly te challenge gravel grinder, ale miały jeden minus jesli dobrze pamiętam. Oficjalnie nie były tubeless ready. W teren i szutry tylko bezdętka. Miałem dość łatania moich kenda flindridge po ostrych szutrach. Tylko ja paczałem 40% asfalt/40% szutry/20% teren.

W 60% teren 40% szutry brałbym jak największe klocki czyli z tych trzech Baby Limus.

Teraz używam gravelkingi 43c i w terenie są takie sobie (szczegolnie jak troche błotko), ale na szutrze są MEGA wygodne (nie wspomne o asfalcie), szczegolnie na cisnieniu bliżej 1.5 bara. A do tego wystarczająco szybkie na asfalcie zeby sobie po płaskim to 30km/h pomykać. Fakt ze wjezdzałem nimi w tereny gdzie się raczej XC jezdzi i bardziej przeszkadza brak przedniego amora i dobicia do obręczy się zdarzą (ostatnio nawet solidny burp az sie wystraszyłem ;)

Generalnie przy założeniu 60% teren nie patrzył bym na szybkość tylko na przyczepnosc i nieprzebijalność. Chyba, że nasze tereny bardzo się różnią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tak wąskich opon największe znaczenie będzie miał rodzaj nawierzchni po której będą jeździć i decyzja czy z mlekiem czy bez...  Piach korzenie, ubite szyszko ścieżki, szutry z otoczaków, albo miału, kolce angielskich żywopłotów :)mokro, płasko, czy z kamieniami w górach, pora roku głównego zastosowania, obycie jeżdżącego z baranem itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...