Skocz do zawartości

[wymiana korb] jakie korby pod 2x10 i 1x10?


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam sobie rower z padniętymi korbami Suntour XCM-AX - 2-Rzędowe. 

Chcę je wymienić na jakieś Shimano z perspektywą że będę stanie założyć napęd 1x w razie potrzeby. Na razie jej brak, ale zębatki mam w razie czego, i pod 96 bcd i pod 104. 

Rama jest boost. Jakie korby brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎04‎.‎2019 o 01:06, Dokumosa napisał:

M7/8000-B2. W przyszłości możesz bez żadnego druciarstwa zrobić 1X zakładając dedykowaną tarczę.

Podłączę się pod temat. Właśnie zamówiłem sobie SLX M7000 34x24. Czy tarcza 34T w tej korbie wypada dokładnie w tym samym miejscu co blat w korbie 1x???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

możesz zamontować fabryczną tarczę 1x NW, która ma odpowiedni offset.

Każda taka tarcza NM od Shimano ma taki offset czy są jakieś specjalne do przerabiania korb 2x na 1x??? Pytam tak przyszłościowo bo na tą chwilę mam zamiar zostać przy 2x10.  Ale jak pojawią się jakieś ciekawe alternatywy dla Srama 1x12 to nie wykluczam takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jeszcze dopytam.

Czyli jeżeli  bierzemy pod uwagę że fabryczne blaty 1x Shimano mają offset 3mm, to montując blat 1x innego producenta np. od Banless (gdzie blat jest zupelnie płaski, wiec widac ze brak offsetu) muszę mieć podkładki 3mm?

chyba są nawet w ofercie takie na stronie, teraz wiem po co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze fabryczne i dobre 3rd party mają odpowiedni offset. Tu na drugim zdjęciu dobrze widać o co chodzi: https://www.cyklomania.pl/wolf-tooth-components-koronka-96bcd-xt-m8000-slx-m7000-czarna,id8810.html

Tanie tarcze z ali (i te rzekomo produkowane w pl) są płaskie i żeby utrzymać linię łańcucha trzeba kombinować.

No i to raczej jakies 2mm nie 3.

A BTW biorąc pod uwagę, że tarcza Shimano kosztuje <100zł sensu dla wynalazków "produkowanych w PL" raczej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...