Skocz do zawartości

[Rama] Accent el Norte problem w główce nowej ramy wgniotka


gregor33

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nową ramę, nie sprawdziłem w obecności kuriera i sprzedawca na mnie scedował odpowiedzialność. Moje pytanie czy miał ktoś doświadczenie w montażu miski sterów do górnej części główki ramy, gdy jest wgnieciona? Stery półzintegrowane, średnica zewnętrzna miski 44 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość mocno zniekształcona jest ta główka. Istnieje szansa że przy wprasowywaniu misek pęknie, bo aluminium jednak super plastyczne nie jest.

Ja właśnie dlatego ramy zawsze zamawiałem w sklepie stacjonarnym. Może i wychodziło drożej, ale ramę zawsze najpierw oglądał sprzedawca a potem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry, po szkodzie...Allegro, okazja, sprzedawcy nie zarzuce złej woli,  choć zdjęcie ramy było bez oceniania stanu główki w tym miejscu. Moim obowiązkiem było sprawdzenie w obecności kuriera, towar odebrała żona. Zastanawia mnie tylko skąd ten model Accenta sprzed dekady, nie znalazł nabywcy... Zastanawiam się czy wtlaczać docelowo miski stalowe czy aluminiowe, ta rama ma twardszy stóp aluminium 70...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci za różnica jakie miski? Jak wsadzisz stalowe, to znaczy że będą to stery "na kulkach" i ewentualna nierówność powierzchni będzie miała katastrofalne skutki. Aluminiowa miska jest do łożysk maszynowych, gdzie kulki nie jeżdżą po samej misce, ale precyzja też jest bardzo ważna.

Tak czy inaczej, próbuj, nie pozostało Ci nic innego. Pamiętaj jednak że główka to dość krytyczne miejsce i jeżeli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, to ja bym na jazdę się raczej nie zdecydował. Wiadomo że widelec nagle nie wyleci przez przednią ściankę, ale tak czy inaczej jest to pewne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o ryzyku, odnośnie rodzaju miski, po zaciagnieciu opinii w jednym z serwisów dano mi sugestie, że stał bardziej podziała na odkształcenie aluminium. Szkoda mi ramy bo ma geometrie na mnie, chciałem zrobić przekladkę z modyfikowanego Krossa, lubię grzebać przy rowerku, a tam źle na początku dobrami mi ramę. Zaryzykuje sam, albo jak objeżdże po serwisach, okolice Bielsko-Biała,  może tam spotkam jakiegoś magika, który się tego z przekonaniem podejmie. Dzięki za info o sterach. 

Stery Amoeba Hussar Ste25 stalowe miski, czy Cloud F1 aluminiowe, które polecacie do tego przypadku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...