Skocz do zawartości

[Siodło] Respiro Moderate czy Athletic


dominikpk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przeszukuję fora i testy i ja wiem, że to sprawa indywidualna, ale może opiszę moje wątpliwości. Jeżdżę na eBike MTB hardtail. Pozycję mam ok 45-55 stopni. Oryginalne siodełko było z tyłu zawinięte do góry i ewidentnie powodowało ból kości ogonowej(więc nowe musi być płaskie). Pożyczyłem z "normalnego" roweru Selle Royal Wave Moderate, jeździ się o niebo lepiej, ale to siodełko w rowerze MTB to tak średnio wygląda (ma takie pręty okrągłe wokół elastomerów) :) I zdecydowałem się na zakup SR Respiro i teraz pytanie jakie? Moderate - szersze ok 180mm i ma elastomery w hardtail przydatny temat, pytanie czy faktycznie tak jest, bo to może być odczucie subiektywne, no i  przeznaczone do bardziej wyprostowanej pozycji lub właśnie Athletic - węższe, nie ma elastomerów, ale żel ma i prędzej do MTB.

A może ktoś z Was wie gdzie w Krakowie (w dobrerowery.pl sprawdzałem ale na stronie widzę, że nie mają obydwu modeli) można porównać lub przymierzyć się do takiego siodełka? Bo już zakupiłem (przez internet) jedno SR Scienta Athletic A>1 i od razu oddałem, bo to nie moja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w tamtym roku Respiro Athletic do enduraka. Ale jednak komfort nie był oszałamiający. Zakupiłem Moderate i jednak te elastomery robią dużą robotę. Athletic oddałem i trochę żałuję, że nie przetestowałem go w szosie. Fakt nie wygląda dobrze w enduraku. Raz mnie nawet kolesie mało dyskretnie obśmiali w Bielsku. Ale ja mam w dupie wygląd najważniejszy jest komfort. Siodło ma mankament taki, że ma szeroki "nos" jak jadę w lajkrze to trochę obciera mi uda, ale ja mam dość obszerne. Jednak jestem tak zadowolony, że do HT też sobie kupiłem. Siodło naprawdę bardzo dobrze izoluje zad od drobnych nierówności terenu. Jest to zbawienne podczas całodziennych tripów w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...