Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Creati38

[Porada] damper fox

Rekomendowane odpowiedzi

Creati38

Witam. Potrzebuje porady co do wyboru nowego dampera na długość 200mm. Nie znam się za bardzo na technologiach czy skrótach w nazwach więc prosiłbym o wyjaśnienie mniej więcej czy na co zwracać uwage ;) Mam jeden na oku nie wiem czy jest wart swojej ceny - https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-fox-racing-shox-float-x-ctd-pd18467/?v_Id=125471 ? Ogólnie budżet max 1000zł co do mojego stylu jazdy to czeto latam po lesie albo po mieście katując wszystkie możliwe schody itp :D więc nie wiem co wybrać, choć i tak wszystko będzie lepsze w porównaniu do tego co miałem do tych czas czyli fox Vanilla R. z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Masz dampery 200x51 i 200x57. Do tego trzeba dobrać odpowiednie zaworowanie, dopasowane do kinematyki ramy

Mógłbyś podać model i rocznik roweru?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Creati38
Napisano (edytowane)

Giant Reign 2 2006 ;) 

Zawieszenie wygląda dokładnie jak na przykładzie tego zdjęcia - giantreignwhitebkgrd-768-80.jpg

Edytowane przez Creati38

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Moim zdaniem modernizowanie tak starego roweru kompletnie mija się z celem. Raczej trzeba by pomyśleć o jego wymianie na coś bardziej współczesnego. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Selvan82
44 minuty temu, Creati38 napisał:

co do mojego stylu jazdy to czeto latam po lesie albo po mieście katując wszystkie możliwe schody itp :D

Do tego to mu akurat żadnej współczesnej konstrukcji nie trzeba :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Ja w tej ramie miałem Monarcha RT3 z zaworowaniem H/H i działał całkiem fajnie.

Do takiej jazdy jak piszesz nie potrzebujesz dampera z piggybackiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Creati38

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Pierwszy i trzeci mają 57mm skoku, wiec za dużo, możliwe że przy dobiciu elementy ramy będą kolidować i bida. Poza tym oba mają dużą puszkę, a do Maestro lepiej mniejszą. Duża jest dobra do jednozawiasów. Za to Fox z drugiego linka to nawet nie ma podanego skoku, brak tulejek DU. Ogólnie szukaj dalej...

Ed. zobacz tego:

https://www.olx.pl/oferta/damper-rock-shox-monarch-plus-rc3-200x51-CID767-IDzdy8m.html#a79772cdfa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Creati38

Hmm chyba się zdecyduje na ten Manitou McLeoda czym on się różni od foxa floata ? daruje sobie używki, wole kupić nówkę niż używkę bo zawsze jest pewność, że wszystko będzie ok ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
38 minut temu, Creati38 napisał:

Manitou McLeoda czym on się różni od foxa floata ?

Platforma ma 4 pozycje ,ale pokrętło można ustawiać w dowolnym punkcie. Zdecydowanie lepsze tłumienie kompresji niż Fox ( nie przelatuje przez skok jak Floaty ). Bardzo wydajne tłumienie powrotu, lepsza czułość.

Mam McLeoda już w trzeciej ramie i za każdym razem wymieniałem Floata na McLeoda, przy czym wymiana była z trzech różnych Foxów ( zwykły Float Performance CTD , Float RP2 Performance, Fox RP23 Kashima )  z zaworowaniem dopasowanym do ramy. W każdym przypadku zmiana znacznie poprawiała pracę zawieszenia pod każdym względem. To co mi się najbardziej podoba w McLeodzie, to brak przelatywania przez skok typowego dla Foxa, trzymanie skoku na technicznych zjazdach i czułość pracy . Do tego możliwość pełnego serwisu w domu, pełne instrukcje serwisu na YT oraz dostępność części ( od wentylu , poprzez komplety uszczelek do King Cana- dużej puszki ). 

Na MTBR jest cały wątek o McLeodzie plus wątek o zmianie charakterystyki tłumienia kompresji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Creati38
Napisano (edytowane)

Hmm a więc wszystko w temacie :) ten co podlinkowałeś będzie pasował do tej ramy ? bo rozumiem, że w jego przypadku nie trzeba dopasowywać zaworowania ? 

Edytowane przez Creati38

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

McLeod ma jedno ustawienie, a charakterystykę można zmieniać wewnętrznie. Jeśli będzie zbyt progresywny ,możesz wymienić puszkę na King Cana 9 choć wątpię ,aby było to potrzebne).

Rozmiar 200x51 jest chyba dostępny.

Poczytaj na MTBR i innych forach o McLeodzie. 

Tu jest post gościa ,który ma McLeoda w Anthemie, czyli system Maestro jak w Reignie.

https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/manitou-mcleod-rear-shock-956836-4.html#post12172022

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Creati38

Ok w takim razie dzięki wielkie za pomoc pozdro ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta