Skocz do zawartości

[Tarcza hamulcowa] Ocierająca tarcza a drugi komplet kół


Vadex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dosyć nietypowy problem i okoliczne serwisy nie potrafią mi pomóc. Otóż jestem posiadaczem meridy silex'a 700 na kołach fullcrum 6 db. Te seryjne koła to koła "w teren". Z racji, że dużo mam znajomych szosowców, postanowiłem kupić drugi komplet kół typowo szosowy, żeby mieć na zmianę zależnie z kim jadę (ciężko na małym ciśnieniu i oponkach 43c nadążyć za szosowcami). Trafiły mi się nowe kółeczka mavic aksium elite w fajnej cenie, więc je wziąłem. ( https://www.bikester.pl/mavic-aksium-elite-ust-disc-6-loch-shimano-sram-m-28-czarny-850687.html?gclid=CjwKCAiA8OjjBRB4EiwAMZe6y2Yalzw2ChzN3VcCQdzo_39o4Zv-KXNEj__FJ87pj7Kev6I1c6JPzhoCbGgQAvD_BwE&_cid=21_1_-1_9_40_850687_324496311358_pla&ef_id=CjwKCAiA8OjjBRB4EiwAMZe6y2Yalzw2ChzN3VcCQdzo_39o4Zv-KXNEj__FJ87pj7Kev6I1c6JPzhoCbGgQAvD_BwE&fbclid=IwAR3fFjrmiUWVSrxK6jN2m0RW286ejlIRLS_pQO7bMhOksiiNINkmXQa_Klk)

W czym problem? Szerokość piast jest taka sama, obie z tarcz w kompletach mają po 160mm, obie są Shimano (tarcze z nowych kół są również nowe, więc nie ma tutaj mowy o krzywiźnie). Zaciski także shimano ultegra hydrauliczne. Mimo to z przodu tarcza ociera w każdym miejscu i nie da się wyregulować zacisku tak, żeby nie ocierało na dwóch kompletach kół. Co dziwne z tylnymi kołami nie ma takiego problemu i wszystko jest ok. Czytałem gdzieś, że dużo osób miało taki problem, lecz nigdzie nie poszukałem rozwiązania. Prosiłbym o pomoc.. może to kwestia jakichś dystansów, podkładek? 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Vadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...