Skocz do zawartości

[korba] 'wymiana mocowania'


xcdx

Rekomendowane odpowiedzi

co myslicie o takiej konfiguracji łańcuch shimano Deore xt CN-HG93 , mechanizm korbowy shimano alivio FC-T4060 48x36x26 , przerzutka tyl shimano deore xt RD-M772 SGS SHADOW , kaseta shimano deore xt CS-M770 , przerzutka przód shimano  ALIVIO RD-M4000  do dego maestro bedzie to razem kompatybilne ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił wszystko z jednej grupy. Deore powinno być ok. Jaką masz manetkę?

XT to wysoka, droga i wcale nie super wytrzymała grupa. Ja jeździłem na XT 9s a teraz 10s. Wszystko jest fajnie do momentu kiedy czegoś nie popsujesz, a nie jest to trudne zwłaszcza w przypadku przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   
Teraz, skom25 napisał:

Ja bym kupił wszystko z jednej grupy. Deore powinno być ok. Jaką masz manetkę?

XT to wysoka, droga i wcale nie super wytrzymała grupa. Ja jeździłem na XT 9s a teraz 10s. Wszystko jest fajnie do momentu kiedy czegoś nie popsujesz, a nie jest to trudne zwłaszcza w przypadku przerzutki.

  SHIMANO ALIVIO ST-M4000 3 x 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka odpowiada w sporej części za kulturę pracy. Nie ma sensu kupować manetki Alivio i pchać do tego przerzutki XT.

Kup cały napęd z jednej grupy, może lepszy łańcuch bo różnice w cenie są minimalne. Dzięki temu wykorzystasz w pełni napęd, a i pod względem estetycznym będzie to dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz kupić korbe alivio i oprzeć to na na całej grupie alivio, tylna przerzutkę kup conajmniej deore. 

Przerzutki tylne shimano niższych grup są bardzo słabe, szybko tracą sztywność i maja zdecydowanie słabszą sprężynę napinającą. Taka na jeden sezon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem alivio rd m4000 chciałem kopic deore tylko ze nie chce wymieniać całych manetek wiadomo koszta wiec chyba zdecyduje się na ta sama przerzutkę( poprzednia się skończyła) .ja tez mam w planach korbe alivio fc-t4060 kasete alivio cs-hg400 i łancuch connex 908

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...