Skocz do zawartości

[narzędzia i klucze] Bat, klucz do kasety/wolnobiegu, skuwacz


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, 1415chris napisał:

Moj Parktool FR5 sluzy mi juz od wielu lat, nic sie nie sciera, ani nie peka. Przy kilku zestawach kol, uzywam go dosc czesto.

To jest to co mówił skom25, wystarczy raz na jakiś czas ruszyć od czasu do czasu nakrętkę kasety żeby się nie zapiekła każdy klucz da radę czy bat z "gównolitu". Gorzej jeśli kogoś energia rozpiera przy dokręcaniu a kasetę wymienia np. po roku intensywnej jazdy :P

Ale wiadomo, klucz kluczowi nie równy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1415chris napisał:

A moze to tez wina narodowego podejscia "bez mlota to nie robota" :)

No tak :D, można tam szukać korzeni, nic na siłe... wszystko młotkiem :D. Ja się nie znęcam chyba że rzeczywiście nie puszcz wtedy  dopiero próbuję siłowych rozwiązań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa już od razu wentyle kręcić pistoletem pneumatycznym xD Macie finezję :P W moim przypadku kaseta była ściągana niespełna miesąc temu więc nakrętka nie była zapieczona. Napęd mam zadbany. Tym samym kluczem bez problemu dokręcałem ostatnio. Wczoraj je&%ął. Pewnie ze starości xD Widocznie te tanie klucze starzeją się z prędkością światła  ¯\\\_(ツ)\_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji by nie zakładać nowego tematu, mam manetki serii BR-M.... Jaki zestaw do odpowietrzania? Widziałem różne, dedykowane shimano z przeznaczeniem dla serii BL-M.... czy to ma jakieś znaczenie? Tankowane olejem mineralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Bl-m to klamka a br-m to zacisk.hamulcowy. jeśli to w miarę współczesne hamulce to potrzebujesz strzykawkę z wężykiem i lejek Shimano. Do tego olej mineralny i klucz do dokręcania odpowietrznika.

Aaaa w tym kierunku :) To dzięki ;) odpowietrzniki już namierzyłem teraz kupić standardowy zestaw do odpowietrzania i olej. Ale ja chyba bd odpowietrzał na 2 strzykawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...