Skocz do zawartości

[pedały] Zestaw pedały + buty


robpin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od roku posiadam rower szosowy Cube - chciałbym do niego kupić pedały oraz buty. Jaki zestaw wybrać aby dobrze to współpracowało? Oczywiście zestaw dla początkującego i w miarę przystępnej cenie. Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na buty powinieneś mieć co najmniej ze 300 zł. Ja używam SPD, ale do szosy są podobne. Ja używałem butów za 100, potem za 150, aż kiedyś dorwałem na promocji buty za 300 zł. W dwóch pierwszych parach nie dało się praktycznie chodzić. Były twarde, prawie jak z plastiku i stopy dosyć szybko zaczynały mnie boleć. W tych za 300 zł mogę spokojnie chodzić. Są wygodne i mają tak zrobioną podeszwę, że łatwo się wpinają. Do tego względem tych tańszych są praktycznie niezniszczalne. Uważałbym też na buty z różnych śliskich połyskujący materiałów. Szybko się rysują i niszczą praktycznie przy każdym otarciu. Moje są zrobione jak buty trekingowe.

Pedała kupiłem dawno temu Kellysa za coś koło 100 zł i długo były dla mnie ok. Do samego mechanizmu nie mam zastrzeżeń, jednak nie są tak dobrze uszczelnione jak pedała z wyższej półki, przez co trzeba je co jakiś czas rozbierać i czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/peday-zatrzaskowe-m-520-czarne-id_3169982.html

Obecnie mam w szosie, ale wcześniej się na nich ścigałem na MTB. Zrobić serwis od czasu do czasu i będą służyć długie lata. Lepszych w tej cenie nie znajdziesz (a i tych taniej niż w Deca raczej też nie, dlatego od razu link do nich podsyłam).

Buty celuj raczej Shimano, w cenie ok. 300 zł będą miały najwięcej do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz ich używał tylko na  rowerze szosowym, to ja jednak polecam rozwiązanie przeznaczone do rowerów szosowych. Mam pedały Look Keo Easy ( 150 zł w Decathlon) + buty model 500 ( 220 zł) z Decathlon. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.

Jeździłem na SPD na szosie, ale to jednak nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...