Skocz do zawartości

[piasta] Deore XT WH-M785 bardzo wysokie opory toczenia


_GoGoL_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jest taka sprawa. Dziś zmieniałem kompletne nowe koło w rowerze. Było jakies WTB na piaście klasy Deore 615. Kręciło się normalnie, szybko.
Nowe koło to Deore XT WH-M785, data produkcji 2010. Czyli zasadniczo 2 klasy wyżej sprzęt. Problem jest taki, że kręci się ono znacznie wolniej niż stare, wysłużone Deore 615
O co może chodzić? Żadnych luzów nie ma. Kwestia przeserwisowania piasty? Po blisko 10 latach pewnie bebechy/smar to "bajka".
Poniżej zdjęcie starej piasty i zaznaczonego na czerwono elementu, który powoduje, że koło tak kiepsko się kręci + filmik porównawczy (tył nowe koło)
Wszystkie filmiki w sieci jakie znalazłem pokazują co najwyżej serwis tej piasty w systemie z szybkozamykaczem, a j mam sztywną ośkę. Jakieś rady?

https://www.facebook.com/100002661558568/videos/pcb.1351110501696758/1974501769315189/?type=3&theater&ifg=1

52850016_379595979288836_1071205581387202560_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kpl. kół MT55 i na nich jeżdżę większość czasu, bo do pracy, XT czyli M785 na maratony, wypady i oba kpl. na szybkozamykaczu ale to pewnie nieistotne.

Chciałem się wypowiedzieć w kwestii tych 10 lat, moje mam krócej ale serwisuję co roku, czyli rozbieram, czyszczę, smaruję i składam.

Nie jestem specem czy serwisantem, nie mam porównania ale budowa jak i serwisowanie są proste i zacząłbym od tego , ponieważ przynajmniej moje na 9mm samozamykaczu mają dość solidne uszczelnienia, więc jak dostała się tam woda np. podczas mycia myjką ciśnieniową to raczej stamtąd nie wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod- 

 

Caly internet powiadasz? Czas ponizej minuty na calosc.

Tu masz tyl na fat osce M6000, w sumie analogicznie jak XT i to u Szaja. Polska wersja tez jest, ale wtedy moj czas lacznie z pisaniem bedzie powyzej minuty ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...