Skocz do zawartości

[opony] Marka Schwalbe Model super moto x 27,5x2.40 - problem z szerokością opony


golek211

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem opony Schwalbe super moto x 27,5x2.40 , lecz mam dętkę o rozmiarze 27,5x2.10. Po napompowaniu opony do około 4bar zauważyłem że opona mimimo swojego rozmiaru nie jest zbyt szeroka. Moja poprzednia opona była rozmiaru 27,5x2.10 i wydawała się szersza. A więc moje pytanie brzmi czy jeśli kupię szerszą detke o szerokości 2.40 to opona się poszerzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seraph napisał:

Zmierz szerokość balony opony i podaj do tego szerokość obręczy, bo na oko to ponoć chłop w szpitalu umarł. Nowa dętka nic nie da, a 4 bary to jest jakieś szaleństwo przy tej szerokości.... 

Co mam zmierzyć oprócz szerokości obręczy, bo nie rozumiem słowa ,,balony,, ? A co do 4bar to jest to maksymalna wartość dla tej opony więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon to szerokość opony po napompowaniu.

A jaki sens ma pompowanie 4Bar to opony MTB? Kupujesz kloca 2.4, zamiast wykorzystać objętość opony przy niskim ciśnieniu, to robisz z niej kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...