Skocz do zawartości

[opony] Maxxis Ikon / Ardent Race 29x2.2 dual exo tr


Szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Tak jak w opisie. Czy możecie powiedzieć z własnego doświadczenia, która z nich będzie bardziej żywotna na gładkich i twardych nawierzchniach? Docelowo szukam wersji z mieszanką Dual, Exo Protecion i pod TubelessReady. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, używałem obydwóch opon. AR - przód, Ikon - tył. Ikon wytrzymał cały sezon jakieś 6 tyś, maratony, las, kamienie itp. Ardent Race na przodzie po takim przebiegu wyglądał super. Generalnie fajna mieszanka do takiego stylu jazdy. W górach też były i na suchych kamieniach i korzeniach byłem zadowolony ale na mokrym już średnio ale też nie liczyłem na szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikon mniejsze opory toczenia, jest szybszy, zdecydowanie na suche warunki. Ardent opona bardziej w teren , lepsza trakcja w trudnych warunkach.

Osobiście od trzech sezonów jeżdżę na Ikonach , zabieram je również na maratony i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Ostatni sezon jeździłem na wersji SILKWORM na mleku Trezado, zero problemów, łatwe uszczelnienie, od siebie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ikon'a w komplecie w takim razie.

10 godzin temu, kemot1974 napisał:

Ikon mniejsze opory toczenia, jest szybszy, zdecydowanie na suche warunki. Ardent opona bardziej w teren , lepsza trakcja w trudnych warunkach.

Mowa jest o Ardent Race a to jest naprawdę duża różnica między Ardent a Ardent Race. Mam teraz komplet zwykłych Ardentów i porównując do wersji Race to niebo a ziemia. Opory toczenia większe, trakcja większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...