Skocz do zawartości

[stojak] jaki mały stojak do roweru


M370N

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w serwisie kilka takich stojaków: https://bikefoot.wordpress.com/

Niestety gość już ich nie produkuje, bo sam wziąłbym go na użytek prywatny, ale z wywracaniem nie ma problemu, a wiszą na nich rowery wszelakiego typu. Także nie skreślałbym samej konstrukcji, ale wybrał coś solidniejszego. 

Możliwe że ktoś z forum ma inny, podobny i sprawdzony model.

Ja miałem brać Bitula, ale w końcu mam SuperB, podobny jak Twój ze zdjęcia. Do utrzymania roweru w pionie wystarczy, ale jeszcze nic na nim nie serwisowałem. Jest lekki więc faktycznie może być mniej stabilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M370N napisał:

fziadostwo.png.effd6cbbc074e1b1cc104d3706548ec6.png

Mam od dawna taki kitowy stojak jak na załączonym zdjęciu. Jego wadą jest to, że jest strasznie wywrotowy.

Zastanawiam się nad wężem albo nad stojakiem PRO. Ma ktoś doświadczenia z tymi stojakami?

Ja też mam ten stojak, fakt, że może nie zbyt długo, ale były już na nim 3 rowery, mój i 2 synów. Różnej wielkości. Jest tani ale do prostych spraw ok. Regulacja hamulców, czyszczenie, smarowanie, regulacja napędu. Nie czuję, żeby był jakoś szczególnie wywrotny, może to jeszcze kwestia wyregulowania uchwytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stojak parkingowy mogę polecić produkt polskiego Bitula. Jest stabilny, solidnie i estetycznie wykonany, tani. Do serwisowania typu czyszczenie, obsługa napędu jest ok, ale do innych czynności lepiej kupić duży stojak serwisowy. Stojaki które przytoczyłeś montuje się w oś korby więc jest to tylko stojak parkingowy, obsługa roweru wymagająca kręcenia korbą będzie utrudniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie spodobała koncepcja parkowania roweru za oś korby, dlatego właśnie wyszukałem takie stojaki. 

Nie wiem też dlaczego twierdzisz, że kręcenie korbą będzie utrudnione. Jak w YouTube wpisze się "snake bike stand" to nie wyszukuje samego węża ale za to wyskakuje bardzo podobny wynalazek "cobra bike stand", który właśnie dzięki swojej wygiętej konstrukcji nie przeszkadza w kręceniu korbą. Hipotetycznie więc wąż powinien sprawiać problemów jak będę chciał w domu czyścić napęd czy wykonać inne tego typu drobne prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...