Skocz do zawartości
Krystian731

torebka podsiodłowa vs kieszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Krystian731

Cześć zastanawiam się gdzie upchać takie rzeczy jak, narzędzia- torebka czy kieszonka 

Myślę że torebka jest mniej aerodynamiczna, ponadto wszystko może w niej latać.

Kieszonka z kolei może ciążyć, uwierać, blokować odparowywanie wody(z potu), narzędzia mogą uszkodzić koszulkę, porysować rzeczy w kieszonce obok, mniejsza pojemność(multitool,spinki, mały zestaw pierwszej pomocy, chusteczki, parę złotych, zestaw do łatania). Z plusów to że nie musimy mieć torebki i wszystko mamy w jednym miejscu.

Zapraszam do dyskusji :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pegasus

Jako, że z powodów aerodynamicznych wybrałem na trasy do 50 km kombinezony czasowe ( miałem przez rok 4; 2 sprzedałem bo nie były przylegające a 1 nie pasował mi kolorystycznie do roweru, aktualnie mam jeden) to wypowiem się, że do narzędzi na pewno lepsza jest torebka. Jeśli nie wykonujesz fotek w czasie jazdy można tam wrzucić też telefon, co będzie dla niego nawet bezpieczniejsze.

Torebki nie czujesz bezpośrednio na plecach, na pewno więcej zmieści i masz pewność, że nie będzie uwierać Ci żaden klucz/krawędź w plecy. Myślę, że dodatkowe 0,5 kg w tym miejscu też będzie czuć.

Co do względów aerodynamicznych to wypada podobnie, bo musiałbyś tymi rzeczami, które chcesz zabrać wypełnić conajmniej 2 kieszonki. Według mnie ten aspekt ma bardzo małe znaczenie, największe jeśli jeździsz na szosie/czasówce to wtedy może coś znaczyć, poza tym nie zaprzątałbym sobie tym głowy.

Trzeba też zabrać  zależną wielkości torebki pod siodełkiem, bo niektóre są wielkie i tam faktycznie może latać, lecz jeśli będzie względnie dopasowana, kupiona i obejrzana stacjonarnie w sklepie to myślę, że ten problem także da się rozwiązać.

Jako alternatywę można też użyć większego bidonu + w drugim koszyku specjalny pojemnik w kształcie bidonu (chyba najlepsze ze względu na estetykę).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×