Skocz do zawartości

[Gravel] Pinnacle Arkose 1 czy Arkose 2 2018


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Piter233 napisał:

No to najpierw zacznij jeździć, bo wszedłeś w poziom przerostu formy nad treścią.

Nie za bardzo rozumiem twoją wypowiedź w moim poście, dlaczego uważasz że wszedłem w poziom formy nad treścią ? Serio pytam. 

Bo zadaję pytania bo ludzie na nie odpowiadają i niektórzy dodają jakieś pomysły albo dzielą się doświadczeniem , może sami przechodzili podobny proces. 

Właśnie dlatego że mam drugi nowy kompletnie różny rower ( taki był plan) mogę mieć w związku z tym pytania, czy nie ? Czy może powinienem już wszystko wiedzieć i pytać nie wypada ? Jeżdżę już ale trudno coś więcej powiedzieć skoro raptem mam go od niedzieli, rowerem jeżdżę codziennie w każdych warunkach pogodowych taką mam pracę że używam roweru w trakcie pracy między klientami tak więc w szybkim czasie licznik zacznie nabijać  ;) Peace. 

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piter233 napisał:

Właśnie o tym mówię, pojeździj i zobacz jak się jeździ. Dopiero wtedy zastanawiaj się nad wymianą opon, wkładkami i innymi rzeczami. Bo póki co to jest tylko gdybanie, a realne odczucia mogą być zupełnie inne.

Pełna zgoda dlatego jak wspomniałem wcześniej , zostawię je na jeden sezon i zobaczymy jak się bedą sprawdzać u mnie. Ale fakt mleczenia czy nie, dalej jest dla mnie niewiadomą. 

Co kiedy złapię na dłuższej wycieczce 100 km od domu dziurę i mleko tego nie zaklei, czy dalej będę w stanie awaryjnie włożyć zwykłą dętkę , bo jak sobie wyobrażam wszystko będzie sklejone w środku, poprawcie mnie jak się mylę. 

Teraz, mistrzusek napisał:

Wg mnie powinieneś te WTB przetestować i potem zdecydować.

Te opony zbierają bardzo dobre opinie.  https://granfondo-cycling.com/the-best-gravel-tire/

 

Tak też zadecydowałem, ja nie mówię że to złe opony wiele osób je sobie chwali a ci co są niezadowoleni może mieli pecha że coś im strzeliło, nie wiem. I wszyscy się zgadzają że nie są one zbyt przyczepne na mokrej nawierzchni zwłaszcza błotnistej pod górkę no ale nie do tego są stworzone te opony.  Testowałem cały sezon Schwalbe smart sam 700x40 w treku i Schwalbe Tour gt 365 700x35 w Fuji Touring realna szerokość wyszła mi prawie 38 mm , byłem lekko zdziwiony że na tych Schwalbe GT 365 podjeżdżało mi się tak samo dobrze pod naprawdę strome podjazdy błotnisto-kamienne powiedziałbym że nawet lepiej trzymały niż te Smart Sam gdyby te opony były w wersji składanej wiem że wziąłbym te opony , w Fuji na pewno zostają zwłaszcza jesień -zima a latem Marathon Tour no ale podkreślam to zupełnie inne przeznaczenie roweru. 

Wrzucę jeszcze raz dla przypomnienia :) 

20181211_133108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wrzucę jeszcze raz dla przypomnienia :) 

Treka właśnie sprzedałem poszedł w świat dobrze mi służył przez 9 lat. 

Takie zestawienie moich dwóch. Założyłem na szybko stare sks błotniki od biedy na styk jeszcze zakryją 37 opony , zastanawiam się kupić większe 45 mm czarne czy srebrne i jedne i drugie mają coś w sobie , odwieczny dylemat wybory ;)20190130_151358.thumb.jpg.4d48d7228fc600dc5222dc8862f9cf54.jpg20190130_151308.thumb.jpg.f89784ab99e685d26e13fc3566790521.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mistrzusek napisał:

Fajny sprzęt.

Zdjęcia wrzucaj do galerii 

 

W sumie racja żeby nie zaśmiecać postu,  myślę że założę nowy post poświęcony rowerom Pinnacle Arkose będę dodawał z czasem dodatkowe informacje i zamieszczał info odnośnie zmian, również prosto od Jamesa osoby odpowiedzialnej za Pinnacle Arkose w UK cieszy się dużym zainteresowaniem już wiem dlaczego bo się super na nich jeździ ;)  Z ciekawostek dodam co mi James napisał że Arokse są składane w Polsce ;)

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zdecydowałem się na mleczko ;) Pojeździłem i w terenie i w śniegu i na drodze te opony sprawdzają mi się idealnie do mojego stylu jazdy. 

Potrzebuję porady czy takie mleczko będzie ok 

https://www.evanscycles.com/stans-no-tubes-tyre-sealant-quart-EV308821?1=-1,esvcrea:320648160202,esvplace:,esvd:c,esvtg:aud-581384346226:pla-363493120004,esvo:EV308821-32OZ-BLK,esvaid:50080&1=-1&lsft=esvt:59374-GOUKE6595120,esvq:,esvadt:999999-0-1414970-1&esvwa=NISO_Wheel Spares and Accessories_Stans No Tubes_No Year_Normal&esvwa=NISO_Wheel Spares and Accessories_Stans No Tubes_No Year_Normal&esvwc=UK_Shopping_PR_Components_Wheel Spares and Accessories&esvwc=UK_Shopping_PR_Components_Wheel Spares and Accessories&esvt=59374-GOUKE6595120&esvq=&esvadt=999999-0-1414970-1&esvcrea=320648160202&esvplace=&esvd=c&esvtg=aud-581384346226:pla-363493120004&esvo=EV308821-32OZ-BLK&esvwm=CPC&esvws=Google&esvwt=&esvaid=50080&gclid=Cj0KCQiAnNXiBRCoARIsAJe_1crKiwOLH043JClsFRI8PI-SDv0DbpbDknghEPNjZKjnb8BXUx-vXScaAupBEALw_wcB

Najbardziej się opłaca kupić większą butelkę nie wiem jeszcze ile będę musiał wlać tego do moich kół WTB i19 TCS 29 32H takie mam dokładnie obręcze a opony jak już wiecie WTB Riddler  700 x 37c . Czy taka butelka raz otwarta może sobie póżniej rok leżeć czy trzeba to zużyć w jakimś określonym czasie bo traci swoje właściwości. 

Drugie pytanie na angielskich forach sporo osób narzeka na Gorilla taśmy że ciężko później usunąć klej przy zdejmowaniu i ponownej wymianie, więc może że mieć z tym spokój macie jakieś sprawdzone które mógłbym zamówić, i tu pytanie czy oryginalne taśmy co będę miał na obręczy WTB powinienem usunąć czy mogę je zostawić , jeśli usunąć to ile razy nawinąć nowej taśmy 2 - 3 razy ?  I jakiej szerkości dać taśmę 21 -23 -25 ? 

Jakie wentyle kupić najlepiej dostępne w UK i czy długość 44  wystarczy czy lepiej ciut dłuższe ?  Może takie https://www.evanscycles.com/stans-no-tubes-stan-s-valve-stems-EV151874

https://www.chainreactioncycles.com/peatys-tubeless-valves-pair-/rp-prod177835?gs=1&sku=sku680022&pgrid=60711842858&ptaid=pla-415741705187&utm_source=google&utm_term=&utm_campaign=PLA+All+Products&utm_medium=base&utm_content=mkwid|sqdcZRa46_dc|pcrid|309840163148|pkw||pmt||prd|680022UK&gclid=Cj0KCQiAnNXiBRCoARIsAJe_1cqFB8LSNbDjZmg4JXMrLu-FjRmUbVdYNoq10jdSHuZqlpMGZngsjy4aAvPdEALw_wcB

https://www.chainreactioncycles.com/wtb-tcs-presta-valve-pair/rp-prod113898

Czy może te : 

https://allegro.pl/oferta/wentyle-zawory-trezado-do-systemow-bezdetkowych-7617510105?reco_id=072c6ea5-2706-11e9-baf4-000af7f5e410&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Będę w Poznaniu w przyszły piątek z dzieciakami na 10 dni mogę też kupić wentyle w jakimś sklepie , i tu pytanie sklepów sporo nie sposób wszystkich obskoczyć w jeden dzień , pytanie do Poznaniaków, jakie sklepy polecacie a jakie omijać szerokim łukiem ? 

Doradźcie proszę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, wulisu napisał:

Najbardziej się opłaca kupić większą butelkę nie wiem jeszcze ile będę musiał wlać tego do moich kół WTB i19 TCS 29 32H takie mam dokładnie obręcze a opony jak już wiecie WTB Riddler  700 x 37c . Czy taka butelka raz otwarta może sobie póżniej rok leżeć czy trzeba to zużyć w jakimś określonym czasie bo traci swoje właściwości. 

Stans jest bardzo OK, zdecydowanie lepszy niż np Caffelatex czy Effetto Mariposa.

Do opon 27,5x2.3 wlewam ok 70 ml, więc do Twoich opon wlej podobną ilość. Duża butelka nie ma za bardzo sensu, chyba że będziesz co kilka miesięcy dolewał mleka ,aby mieć pewność .

Wentyle- mam taki set od 2 lat

https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/latki/tasmy/prod/effetto-strip

i jest bardzo OK- zero problemów przy zakładaniu i użytkowaniu. 44 mm powinny być OK, chyba ,ze masz wysokie stożki.

Jest taśma WTB ,dostępna bez problemu. Po co kombinować z Gorilla?

https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/latki/tasmy/prod/wtb-tubeless

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie zdejmę opony i zwierzę jak długie mam obecnie wentyle wyglądają mi na dosyć krótkie. Co do 2 linków co podałeś te wentyle są sprzedawane z taśmą w zestawie używałeś -używasz tej taśmy? Piszą że wielokrotnego użytku do moich wtb i19 potrzebuję taśmę o szerokości 24 mm , wtb też zaleca o 5mm szerszą a moje maja 19 mm więc idealnie. Jeśli taka taśma z pierwszego linka by się sprawdziła to by mi załatwiło sprawę jeden zakup ale jeśli taka taśma od wtb będzie lepsza to oczywiście ja kupię. 

Do tej gorilla taśmy nie upieram się po prostu do niej się odniosłem. Co do większej ilości zakup byłby podyktowany tylko tym że bardziej się opłaca ale jeśli nie trzeba tego często dolewać a otwarta już butelka ma później tracić właściwości to rzeczywiście nie ma sensu majątek to nie kosztuje . Dzięki raz jeszcze za cenne uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mistrzusek...faktycznie. Jakoś mi się coś porąbało...Nie zmienia to faktu ,że ten wyrób jest kiepski- nie był w stanie zakleić malutkich dziurek w Maxxisach przez cały sezon.

10 godzin temu, wulisu napisał:

Co do 2 linków co podałeś te wentyle są sprzedawane z taśmą w zestawie używałeś -używasz tej taśmy?

Tak, używam tej taśmy i tych wentyli w fullu od 2 sezonów i zero problemów. Na innych kołach mam zestaw DT Swiss i wentyle Effeto mniej się zaklejają mleczkiem ( wlewam mleko przez wentyl ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, durnykot napisał:

Mistrzusek...faktycznie. Jakoś mi się coś porąbało...Nie zmienia to faktu ,że ten wyrób jest kiepski- nie był w stanie zakleić malutkich dziurek w Maxxisach przez cały sezon.

Tak, używam tej taśmy i tych wentyli w fullu od 2 sezonów i zero problemów. Na innych kołach mam zestaw DT Swiss i wentyle Effeto mniej się zaklejają mleczkiem ( wlewam mleko przez wentyl ).

Dzięki czyli można spróbować tego zestawu wentyli z firmową taśmą , jak tobie działa od lat to u nie też powinno być dobrze, ewentualnie same wentyle a taśmę od WTB zauważyłem że najtrudniej dostępna jest akurat ta w rozmiarze 24mm na 19mm obręcze. 

Dzięki za potwierdzenie.  

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojezdzilem trochę i już wiem co bym chciał wymienić , w pierwszej kolejności tylna przerzutka.

Z przodu mam 48/32 z tyłu 11-32 chcę założyć ultegre 6800 i teraz mam dylemat z krótkim wózkiem wystarczy czy lepiej ze średnim , widziałem sporo filmików na yotubie jak ludzie zakładali z większym przełożeniem z przodu i im działało .

Co radzicie krótki czy lepiej GS wózek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniejszy znaczek? ;)

Ewentualnie jest to pokłosie jednego ze starszych wątków autora tego tematu, gdzie miał srogie rozkminy nt walenia łańcuchem po rurkach przez słabe szosowe przerzutki, a jak zwykle "przydatni" forumowicze kierowali go nawet w stronę starego XTRa :002: A co najmniej "starejdeorki" która jest naj i w ogóle "kiedyśtobyło"... Tylko wtedy temat obracał się oczywiście na poziomie Sory czy Clarisa żeby mogło to działać, a czemu teraz nie szuka Ultegry RX tylko chce "starocia"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m0d napisał:

Ładniejszy znaczek? ;)

Ewentualnie jest to pokłosie jednego ze starszych wątków autora tego tematu, gdzie miał srogie rozkminy nt walenia łańcuchem po rurkach przez słabe szosowe przerzutki, a jak zwykle "przydatni" forumowicze kierowali go nawet w stronę starego XTRa :002: A co najmniej "starejdeorki" która jest naj i w ogóle "kiedyśtobyło"... Tylko wtedy temat obracał się oczywiście na poziomie Sory czy Clarisa żeby mogło to działać, a czemu teraz nie szuka Ultegry RX tylko chce "starocia"..?

Znaczek mnie nie interesuje może go nawet nie być. 

Tak pytałem o przerzutki MTB w kontekście mocniejszej sprężyny. Po pojeżdżeniu kilku tygodni na nowym rowerze i w terenie co mi przeszkadza nie żeby nie dało się z tym żyć ale jeśli można to poprawić to chciałbym mieć mocniejszą sprężynę w tylnim wózku. Ponieważ mam Tiagrę 4700 i jestem skazany na szosowe komponenty, pomyślałem że Ultegra ma trochę mocniejszą sprężynę i sprzedając Tiagrę wymieniłbym po prostu na Ultegrę. 

Opinie w innym wątku były totalnie różne, jedni tylko stare XT-XTR inni że Shadow . Nie zmieniam przerzutek co sezon tylko jeżdżę przez lata pewnie jak zmienię przerzutkę to przez najbliższe lata o niej zapomnę ;)

Czyli co waszym zdaniem zmiana z Tiagry na Ultegrę nie wniesie żadnej poprawy , sugerujecie że mam wybić sobie to z głowy ? 

Czy może Shimano Ultegra RX800 będzie ok ? 

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO dokładnie tak - jedyne co to przerzutka ze sprzęgłem realnie coś da. Te stare "emtebeczne" wynalazki tak samo się bujają na wybojach. A tak w ogóle to owiń sobie czymś grubiej dolną rurkę i nie cuduj. Chyba, że Cię strasznie portfel świerzbi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

IMHO dokładnie tak - jedyne co to przerzutka ze sprzęgłem realnie coś da. Te stare "emtebeczne" wynalazki tak samo się bujają na wybojach. A tak w ogóle to owiń sobie czymś grubiej dolną rurkę i nie cuduj. Chyba, że Cię strasznie portfel świerzbi ;)

 

Ze sprzęgłem to wiem ale na codzień jeżdzę jednak po asfalcie a w weekend do lasu czy w góry będzie bardziej twardo przerzucać czego chciałbym uniknąć. W jakimś tam stopniu Ultegra RX800 ma mocniejszą sprężynę więc powinno być ciut lepiej , dolną rurę zaraz sobie owinę kupiłem już owijkę jest w drodze, dobra pojeżdżę z owijką i poczekam na jakąś wyprzedać albo okazję tylko wtedy sobie wymienię nie ma pośpiechu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultegra RX ma SPRZĘGŁO i tylko dlatego warto ją ewentualnie rozważyć. Daj już spokój z tymi bajkami o sprężynach ;)

A na rurę nie trzeba żadnej ą-ę owijki, tylko kawałek dętki albo piankowa izolacja do rur i taśma czy tym podobne patenty. Kosztuje to tyle co nic i działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

Ultegra RX ma SPRZĘGŁO i tylko dlatego warto ją ewentualnie rozważyć. Daj już spokój z tymi bajkami o sprężynach ;)

A na rurę nie trzeba żadnej ą-ę owijki, tylko kawałek dętki albo piankowa izolacja do rur i taśma czy tym podobne patenty. Kosztuje to tyle co nic i działa bardzo dobrze.

Ok ale dalej uważam że moje Deore ma mocniejszą sprężynę czuję ile siły muszę włożyć żeby ją odchylić i nie wali mi tak łańcuch jak w tiagrze,  może mógłbym skrócić łańcuch o 1-2 ogniwa. Wiem że mogę dętkę czy izolacje do rur włożyć ale pozostaje jeszcze kwestia estetyczna ja lubię jak coś ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci tak skacze ten łańcuch to może jesteś przyszłym mistrzem świata w dh? A tak na serio. Mam deorkę shadow, m592, która z mocnej sprężyny nie słynie, a tłuczenie łańcucha o ramę zacząłem słyszeć w trutnovie, na porządnym zjeździe. Zawsze możesz zmienić przełożenie o miększe, w terenie aż takiej różnicy to nie robi, a łańcuch siedząc na większej zębatce mniej się tłucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piter233 napisał:

Jak ci tak skacze ten łańcuch to może jesteś przyszłym mistrzem świata w dh? A tak na serio. Mam deorkę shadow, m592, która z mocnej sprężyny nie słynie, a tłuczenie łańcucha o ramę zacząłem słyszeć w trutnovie, na porządnym zjeździe. Zawsze możesz zmienić przełożenie o miększe, w terenie aż takiej różnicy to nie robi, a łańcuch siedząc na większej zębatce mniej się tłucze.

Raczej nie mam takich ambicji ;) ale wcześniej nie zwracałem na to uwagi zawsze jeździłem na mtb komponentach to mój pierwszy gravel z szosową grupą i jakoś  bardziej mi się to na uszy rzuciło. Bardziej miękko już nie chcę tak jest dobrze ewentualnie jak zajadę kasetę 11-32 następna będzie 11-34,  na większej mam jak zjeżdżam wiadomo , żeby było jasne ja nie robię z tego problemu po prostu zauważyłem że bardziej stuka jak rower mocniej postawię czy prowadzę i skoczy z wyższego krawężnika  wcześniej tak nie miałem,  dlatego to zauważyłem. Osłonka i skrócę łańcuch może jest minimalnie za długi zapytam W serwisie mam darmowy przegląd i regulacje zobaczymy co powiedzą. 

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem tyłrzutkę Tiagra 4700 na Ultegre RX.

39 minut temu, wulisu napisał:

Ze sprzęgłem to wiem ale na codzień jeżdzę jednak po asfalcie a w weekend do lasu czy w góry będzie bardziej twardo przerzucać czego chciałbym uniknąć

Nie zaobserwowałem twardszego przerzucania z włączonym sprzęgłęm, czy też bez. Super sprawa jak Ci dokucza tłuczenie łańcucha o ramę. Wygląda też o wiele solidniej od Tiagry.

A owijka na rure to parę, paręnaście dodatkowych gram, gorsze aero, gorsza stabilność roweru, stracone waty itp...:002:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...