Skocz do zawartości

[do 2300 zł] Rower do miasta i na wypady po asfalcie


sq8l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czym więcej czytam i szukam, tym mniej wiem, a moja wiedza w temacie rowerów jest raczej nikła.

Potrzebuję roweru do jazdy raczej użytkowo-rekreacyjnej, na co dzień do dojazdów do szkoły, żeby coś załatwić itd., a poza tym do wyjazdów poza miasto ze znajomymi, głównie po drogach, ścieżkach rowerowych (mamy dużo ścieżek z kostki i wysokie krawężniki w mieście), jeżdżenia po okolicznych górkach. Jakieś leśne drogi, bezdroża, piaski, żwiry jeśli już, to raczej z konieczności. Zima dla mnie sezon zamyka.

Nie mam zacięcia wyścigowego ani wyczynowego, lubię się zmęczyć, ale liczy się dla mnie wygoda.

Cena raczej do 2300 zł, wolałbym nie wychodzić. Jeśli uważacie, że coś tańszego się nada do moich potrzeb, to mi taka opcja jak najbardziej odpowiada.

Nie wiem sam, czy do takich zastosowań lepszy cross, czy MTB.

Mój wzrost to coś ponad 180 cm, waga ok. 80 kg.

Szukam rowerów, które można kupić normalnie w jakimś sklepie, bo niektóre rowery, z nie tak starych rankingów, już ciężko dostać.

To, co aktualnie wydłubałem:

https://www.dobrerowery.pl/kross-evado-4-0-2017?from=blog
http://activbike.pl/rowery-mtb-sport/27-100-fusion-275.html
http://www.artex-rowery.pl/rower-northtec-caledon-db-da-kolekcja-2018-p-1233.html
https://sklep.rojax.pl/rower-kellys-spider-30-black-27-5-m,3,212591,107488

Do tego jeszcze Kross Hexagon 7.0, ale nie jestem do niego przekonany, bo opinie miał takie sobie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Dziękuję z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sq8l napisał:

mamy dużo ścieżek z kostki i wysokie krawężniki w mieście)

Oj oj, toż to prawie jak "ędóro" albo inszy "dałnhil" ;) 

A tak na poważniej:

9 godzin temu, sq8l napisał:

głównie po drogach, ścieżkach rowerowych

8 godzin temu, sq8l napisał:

Nie wiem sam, czy do takich zastosowań lepszy cross, czy MTB.

IMHO cross lub nawet bardziej fitness. Tak tak, rozejrzyj się wśród rowerów ze sztywnym widelcem - to nie boli a będzie lżejsze i "szybsze", a na pewno pozwoli na bardziej dynamiczną jazdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem bardziej przekonany do crossa, ale wybór jest mniejszy i mam wrażenie, że generalnie są droższe przy podobnym wyposażeniu. Wydaje mi się, że MTB są bardziej uniwersalne, a jakby zmieniły mi się zainteresowania? ;) Poszukam też coś ze sztywnym widelcem. Wśród tego, co podałem jest cross. Odpada?

Widzę Unibike Fusion 29 2018 za niecałe 2300 zł (https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-unibike-fusion-29-2018) Jest ok ten rower? Wygląda całkiem sensownie.

Poza tym o widziałem dość pozytywne opinie o tym Northtecu Caledonie. Jak się na niego zapatrujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.01.2019 o 17:45, sq8l napisał:

Wydaje mi się, że MTB są bardziej uniwersalne, a jakby zmieniły mi się zainteresowania?

Nie jest. To tylko taka durna moda ciągnąca się w Polsce od lat 90-tych, że u nasz prawie wszyscy "muszą" mieć "górala" nawet jak poza asfalt nosa nie wychylają i nigdy nie wychylą... A jakby się zmieniły zainteresowania, to się będziesz wtedy martwił. Albo napisz wprost, że chodzi o wygląd a la MTB i to zakończy temat, bo wtedy po prostu kup to co Ci leży wizualnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Wygląd to raczej dla mnie sprawa drugorzędna. Przyglądam się temu Muirwoodsowi i rozmiar XL mogę dostać w dobrej cenie. No i już mam mętlik w głowie: rozmiarówki w Internecie są zupełnie niespójne. Według rozpiski producenta dolna granica wzrostu dla XL to 182 cm. Czy przy moich 181 cm będzie odpowiedni, czy szukać czegoś mniejszego? Najlepsze by było L, ale nie dam 700 zł więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sq8l napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Wygląd to raczej dla mnie sprawa drugorzędna. Przyglądam się temu Muirwoodsowi i rozmiar XL mogę dostać w dobrej cenie. No i już mam mętlik w głowie: rozmiarówki w Internecie są zupełnie niespójne. Według rozpiski producenta dolna granica wzrostu dla XL to 182 cm. Czy przy moich 181 cm będzie odpowiedni, czy szukać czegoś mniejszego? Najlepsze by było L, ale nie dam 700 zł więcej...

Ta rama nie jest przesadnie wielka, XL pewnie byłoby OK, ale najlepiej jak byś na nim mógł usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 19:24, sq8l napisał:

Według rozpiski producenta dolna granica wzrostu dla XL to 182 cm. Czy przy moich 181 cm będzie odpowiedni, czy szukać czegoś mniejszego?

IMHO dylemat nie do rozwiązania bez przymiarki. 

Było już ostatnio dwóch delikwentów w podobnych gabarytach i z podobnym problemem:

Tak czy siak ja bym dążył do pomacania gdzieś tego roweru, żeby potem nie było że za ciężki, za długi, bo mi się wydawało inaczej, itp itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...