Skocz do zawartości

[Buty + pedały] Wpinane MTB z klamrą 500-600zł


wojciechkrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar w tym roku przejść z pedałów platformowych na wpinane. Aktualnie jeżdżę na pedałach HT PA12 i butach trekkingowych RED ROCK 11106 (jeżdżę w nich w każdej porze roku, jednak w gorące dni robi się już duszno). Poszukuję buty i pedały, parę maratonów w ciągu roku zaliczam. Poczytałem sobie o butach Shimano M089, jednak wiele osób pisało, że mają zbyt miękką podeszwę, ale są solidne. Tak więc szukam czegoś twardszego z klamrą, aby nogi fajnie oddychały, a stopa nie drętwiała z powodu zbyt miękkiej podeszwy. Czy ktoś poleci coś dobrego w tej cenie? Pedały M520, M530 czy M540? Warto dopłacać 89 zł do M540 w porównaniu do M520? Czy może brać M530?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być koniecznie klamra?

https://www.decathlon.pl/peday-zatrzaskowe-m-520-czarne-id_3169982.html - to chyba nadal najtańsze źródło pd-m520, a i za wysyłkę nic nie zapłacisz. Do m540 bym osobiście nie dopłacał, choć krążą legendy jak to są niby lepiej uszczelnione i nie mają tej śmiesznej plastikowej nakrętki, niemniej to prawie dwa razy tyle kasy a czy przeżyją dwa razy dłużej jest mocno wątpliwe ;) m530 to m520 z klatką - jak uważasz, że to Ci potrzebne to czemu nie, uprzedzając pytanie - nie służy to podparciu buta, bardziej ochronie mechanizmu.

https://www.decathlon.pl/buty-mtb-xc-500-id_8500162.html - mam podobne, jakiś ich "topowy" model mtb sprzed paru lat jeszcze z klamrą i nie narzekam, a te mają taką samą budowę tylko inny system wiązania z tego co zdążyłem stwierdzić podczas okazyjnego macania.

W Decu mają też buty Shimano i Giro. Z popularnych firm możesz zobaczyć też ofertę Northwave, np. Scorpius.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, m0d napisał:

Do m540 bym osobiście nie dopłacał, choć krążą legendy jak to są niby lepiej uszczelnione

Może i są lepiej uszczelnione i łatwiejsze w serwisowaniu ale z domowych doświadczeń 540 i 520 z podobnym przebiegiem ok. 16-18tys i ani jedne ani drugie nie wymagają grzebania.

Jednak dla entuzjastów nagminnego serwisowania sprzętu 540 są bardziej przyjazne.

Co do butów są dwie szkoły:

kupić tanie bo nie wiadomo czy ten system podpasuje albo kupić droższe (lepsze) co by się nie zniechęcić do systemu z powodu kiepskiego buta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej się nastawiam, że mi podpasuje, jak zresztą większość rzeczy. Do wszystkiego da się przyzwyczaić, a nogi spadające z pedałów przy zjazdach na korzeniach za bardzo mnie irytują. Ilość butów u każdego producenta jest duża i naprawdę ciężko coś wybrać  ;). Jest jakieś miejsce gdzie można sobie przymierzyć buty Northwave, SiDi i innych znanych marek niedaleko granicy Dolnego Śląska i Wielkopolski? Ewentualnie we Wrocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Shimano SH-ME300? Bo tak się zastanawiam czy brać droższe buty z pedałami, czy może tańsze buty jak np. te SH-ME300, pedały M520, a do tego kupiłbym sobie poza nawiasem szorty i spodenki z wkładką Endura. ME300 (są dostępne w Deca?) to odpowiednik M089, bo tańsze są o 100zł? Czy może ma twardszą podeszwę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...