Skocz do zawartości

[rower] Author Ronin 2018 52cm


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Rower z 2018 roku. Rozmiar ramy 52 cm.
Przy kupnie roweru poczyniłem kilka modyfikacji żeby mieć święty spokój na przyszłość.
Fabryczne piasty Quando(łożyska kulkowe) wymieniłem na novateki NT-D771SB z przodu, NT-D792SB(lekka, solidna, 4 łożyska maszynowe, Anti Bite Guard). Ze względu na inną długość szprych koła zostały zaplecione na szprychach DT Swiss.
Następną bardzo ważną zmianą były hamulce. Fabryczne REVER MCX2(nieudany klon TRP Spyre) działały koszmarnie.
TRP HY/RD najlepsze co możliwe pod mechaniczne klamki hamulcowe. W zacisku mamy cały system hydrauliczny.
Działanie, modulacja i siła. Bajka.
Korba zmiana z oryginalnej Tiagry 50/34, na nieco miększe przełożenie. Producenci graveli z uporem wkładają do rowerów typowe korby szosowe. Jak ktoś kiedyś jeździł na gravelu to zdaję sobie sprawę, że blat 50 to zdecydowanie za dużo.
Sram Rival 46/36. Korba przeznaczona do rowerów przełajowych.
Jak ktoś ma zamiar jeździć w bardziej pagórkowatym terenie można pokusić się na zmianę zębatki 36 na 34. Zmiana biegów z przodu jest aksamitna i szybka. Suport Srama cechuję się znacznie większa wytrzymałość niż Shimano.
RITCHEY SpeedMax kevlar 700 x 40c zostały zastąpione oponami Continental Speedride 42c, wersja zwijana, opona posiada delikatną wkładkę antyprzebiciową. Wielka uniwersalność opony, przy niższym ciśnieniu możemy się pobawić w terenie, przy wysokim ciśnieniu bardzo dobrze się toczy, bardzo przewidywalna)
Wymieniłem również siodło, Rower miał być jak najbardziej komfortowy. Siodło Selle Royal Premium Athletic Freccia.
Użytkuję to siodło w kilku rowerach, trasy po 100km bez wkładki nie są męczarnią.

Wszystko zmiany zostały wykonany przy przebiegu mniejszym niż 50 km. Na ten moment rower ma zrobione 750 km. Stoi i się kurzy.
Rower ostatnio przeszedł "przegląd kontrolny" Wszystko sprawdziłem.
Jak wyglądają piasty w środku, naciąg szprych, suport, stery, biegi, hamulce.
Rower posiada ryski i odprysk lakieru. Po tygodniu użytkowania rower się przewrócił w pokoju i nowa owijka została przecięta. Na szczęście w miejscu w którym mogłem ją po prostu zakleić. Zrobiłem tak 700 kilometrów.
W razie jakich kol wiek pytań proszę dzwonić, pisać.

Cena: 3800 złotych.

Więcej zdjęć: https://www.olx.pl/oferta/author-ronin-2018-52cm-gravel-CID767-IDy5syx.html

 

IMG_0431.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...