Skocz do zawartości

[szosa] Canyon endurace cf sl 7.0


rodszyld69

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, g286 napisał:

I taki upgrade to ja rozumiem, w miarę lekkie koła na dobrych częściach robią fajnego pomykacza

Dzięki, w porównaniu do mavic-ów z specyfikacji, są ciche jak 'mysz kościelna':D

 

3 godziny temu, g286 napisał:

Obniż kokpit maksymalnie, jak przywykniesz to jest najwygodniejsze ustawienie. 

jestem na etapie poszukiwania jak najlepszej pozycji, zrobiłem na nim zaledwie 250 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, takeda1 napisał:

nie wiem czy warto iść w karbon. 

. Sam na początku myslałem o "węglowych" obreczach, ale zostało na dt swissach, jeszcze teraz biję się z myslami czy aby nie karbon, z drugiej strony jeżdzę amatorsko wręcz rekreacyjnie na długie dystanse i nie wiem czy mi węgiowe koła dadzą az taką rożnicę w komforcie aby warto było by wydać tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jeżdżę amatorsko. Obręcze aluminiowe dają mi zapas około 40 kg, więc słabe drogi i ewentualnie jakiś delikatny szuterek to dla mnie w sam raz. Jadąc w nieznaną trasę na większe dystanse taki układ wydaje się być jak najbardziej. Rowerek w moim przypadku jest świetną bazą do rozbudowy o pozostałe elementy.

Gdybyś słyszał, że ktoś planuje zakup gravela, polecam się pamięci. Dla kupca i Ciebie niespodzianka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chociemir napisał:

Akurat jeśli chodzi o wytrzymałość to karbonowych obręczy -szczególnie w szosie-  nie ma powodu się  bać. Ludzie jeżdżą na nich w MTB czy przełaju i dają radę. Sam używałem w gravelu i nie było problemów.

Temat więc do rozważenia po sprzedaży gravela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiązała się całkiem fajna dyskusja o kołach, mam nadzieję że nie będziecie mieli za złe, że się przyłączę ;) Otóż, też szukam nowych kół na wiosnę do swojej Emondy SL6. Zależy mi, aby były stosunkowo lekkie oraz miały już jakiś tam stożek, gdyż częściej jeżdżę po płaskich trasach niż w górach. Zastanawiałem się nad Bontragerowymi Aeolusami Pro 5(50mm stożek) lub Pro 3(38mm), ze względu na bardzo dobre doświadczenia z gwarancjami Treka oraz użycie piast DT Swiss, natomiast nawet po rabacie cena kompletu wyniesie około 5k, a dodatkowo Aeolus Pro 5 wcale nie są za lekkie. Pomyślałem więc o tych Fulcrumach:

https://www.fulcrumwheels.com/en/wheels/road-bike-wheels/racing-quattro-carbon

Mogę je mieć za poniżej 4k, ich waga to wg kilku recenzji, które znalazłem wynosi 1455-1475g(w specyfikacji jest zawyżona), stożek 40mm no i kolorystycznie będą pasowały idealnie. Na papierze wyglądają w porządku - cena nie za wysoka, waga przyzwoita, pełen karbon no i stożek 40mm. Tyle, że nie mam za wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o koła, dlatego będę wdzięczny za każdą opinię o nich oraz ewentualne rady/inne propozycje.

 

Z góry wielkie dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...