Skocz do zawartości

[Amortyzator wymiana] 27,5 do crossa.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej u mnie fajnie się układa. Jak  w innym temacie wspominałem mam możliwość wymiany na lepsze rzeczy. I tak mam plecak Camelbacka i od kilku dni okulary Uvexa. I teraz chciałbym trochę rower ulepszyć. Przy kupnie roweru nie miałem takiej wiedzy, teraz trochę lepsza jest i żałuję że lepszego amorka nie wziąłem przy składaniu, ale sprzedawca polecił mi taki to zaufałem. Amortyzator mam SR SunTour NRX olej sprężyna blokada na kierownicy. I generalnie nie odczuwam różnicy jadać z włączonym czy zablokowanym, potrafi nieźle mnie przetrzepać. Problemem może być waga bo zawsze jak na faceta niski byłem i waga zaczynałem z gdzieś 55 kg teraz około 65 kg. Przez sport się wyrobiłem i to u mnie plus. Sport też w wielu aspektach pomaga mi jako niepełnosprawnemu.I pytając najpierw tutaj Activia mi polecił Suntour NRX S-RLR LITE. Gdzieś około 1 tyś. A teraz jest jeszcze opcja Z Mtb 27,5. Bo podbno wielkość ta sama co 29 w crosie i nie zmienia geometrii. Z Suntoura polecił mi Suntour Raidon. A na innym forum polecili mi RockShox xc 30 lub 32 lub Recon. I można je gdzieś za 700 zł wyrwać. Zyskuję ponoć niezły amor o nie drogim koszcie eksploatacji na czym mi też zależy. Jedyny minus jak coś u nas w necie szukałem ciężko pod V-brake 27,5 znaleźć i zwykła główka nie Tapered. Activia ma Sountour. I zastanawiam się czy jest wersja gdzie można w razie czego w przyszłości tarcze zamontować. Używał ktoś takiego rozwiązania? Co sądzicie Więcej opinii, rozeznania się przyda. Będzie różnica do obecnego amortyzatora? I czy w ogóle jest sens? Może jakieś jeszcze inne typy macie. Pozdrawiam i życzę fajnych Świąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator 27,5" ma dolne lagi o kilka mm niższe w porównaniu do dolnych lag w NRX-ie. 

NRX-a dostaniesz dwie wersje tj:  piwoty/tarcza lub tylko pod tarcze. Dolne lagi można sobie bez problemu zmieniać

Amortyzatory MTB występują juz tylko pod hamulce tarczowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTIVIA  dzięki, a co sądzisz jest sens odczuję różnicę ja zmienię na NRX jest sens? Dokumosa Na razie nie mam kasy na nowy tu masz specyfikację mojego roweru tu na forum: https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/5594-rower-na-ramie-muesinga-twinrod-lite/ . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa Dzięki widocznie tak. Generalnie jak na rok 2014 i cenę 3 tyś to mam dobry rower.  Ja miałem sprzedawcę poleconego z tego forum i z innego i nie żałuję.  Brak wiedzy w tedy mniej więcej napęd, osprzęt rozróżniałem.  I w tej cenie więcej miałem  niż rowery seryjne, głównie do Unibke Zethosa porównywałem . Dopiero po kupnie ktoś zwrócił uwagę, że lepszy mógłby być i jazda to  potwierdziła. A z drugiej strony ciężko w tej cenie mieć wszystko dobre, jak i tak  już więcej miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...