Skocz do zawartości

[zębatka] 38T BCD130 narrow wide gdzie dostać?


Prz

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańsza opcja to kupić korbę 104BCD i zębatkę za jakieś 30-35zł na Aliexpress. I mówię całkiem serio - do korb szosowych BCD130 zębatek NW jest jak na lekarstwo, zwłaszcza 38 czyli teoretycznie poniżej najmniejszej zębatki na ten standard (39T). 

Zawsze zostaje też opcja zastosowania napinacza czy raczej prowadnicy do łańcucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze mam fajną korbę Sugino Messeger i chciałem ją zostawić, a tylko zmienic blat na mniejszy niż fabryczne 42T, które jest zresztą dość mocno zużyte.

A jak już przy opcji BCD104 jesteśmy, czy to, że korba jest szersza, to nie będzie problemu z ustawieniem linii łańcucha, gdy z tyłu jest 120 mm rozstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zębatce NW kilka mm w prawo czy w lewo nie ma znaczenia, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. W jednym napędzie mam zębatkę "przeciągniętą" na zewnątrz korby i śmiga. 

A jeśli chcesz zmiękczyć napęd i zachować korbę to poważniej zastanowiłbym się nad zebatką 39T - popularną, tanią, a do tego dorzucił prowadnicę - jest kilka opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnica kłóci się z minimalizem, jaki chcę zachować w tym rowerze ;) Ale zmiana korby jak najbardziej może wchodzić w grę, chociaż na ali znalazłem pasującą zębatkę 38t za 40 USD, więc może się na to skuszę, chyba że znajdę jakąś tanią fajną korbę wcześniej.

 

Tak jeszcze myślę, z poziomymi hakami czy w ogóle potrzebuję blatu NW? Czy każdy jeden się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...