Skocz do zawartości

[polerowanie] zacisków hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi do głowy szatański pomysł, żeby pozbyć się powłoki zewnętrznej z moich Avidów BB7 i docelowo je wypolerować. Chcę srebrne zaciski, a takich, dobrze hamujących nie mogę znaleźć na rynku. Wszystko czarne...

Na początek muszę się pozbyć powłoki, i tu pojawia się pytanie. Czy to jest lakier (tak obstawiam) czy anoda? Środki do usunięcia, cokolwiek by to było, mam.

Potem to już tylko czysta przyjemność. Dremel w łapkę, końcówka z filcem i do dzieła. Mam nadzieję, że jakichś niespodzianek po drodze nie będzie.

NIe rozbierałem jeszcze tych zacisków. Czy mogę napotkać na jakieś trudności z demontażem i ponownym złożeniem? Zdolności manualne posiadam.

Czy ktoś z Was próbował już takiej zabawy, niekoniecznie z tym zaciskiem? Czy może będę pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chętnych do pomocy nie było, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Efekt wygląda jak poniżem. Można je było jeszcze bardziej polerować, ale nie widziałem takiej potrzeby. I tak za jakiś czas lekko zmatowieję. Miałem jeszce w planie oddać je do galwanizerii i położyć srebrną anodę, ale nie mogę znaleźć we Wrocławiu firmy, która by się tym zajęła. Jak macie jakieś namiar, to ślijcie. Na razie zostają tak wypolerowane, jak widać na zdjęciach.

Zacisk w kawałkach:

 

IMG_20181217_185159.jpg

IMG_20181225_130752.jpg

Dla porównania zacisk bez kuracji rozjaśniającej.

IMG_20181225_130715.jpg

I komplet dwóch, gotowych do montażu.

 

IMG_20181226_223931.jpg

Wymieniłem jeszcze wszystkie śruby na nierdzewne. Nie są one zbyt piękne, ale ładniejszych nie znalazłem.

 

Widzę, że w ferworze walki z klawiaturą, zrobiłem kilka błędów. Proszę o wybaczenie, ale niestety nie mogę tego poprawić, bo przycisk EDYCJA gdzieś wyparował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...