Skocz do zawartości

[Historia serwisu po 3100 km] Łańcuch - Kaseta - Bębenek - Stery


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Szosa kupiona w zimę 2013 r. Mało znana firma w Polsce Price Comp Race, na aluminiowej ramie napędzie 2x10 i osprzęcie Shimano 105 5700. Waga 8,6 kg 

Przejechane od nowości po równinach, do dnia dzisiejszego 3100 km mało jak na tyle lat, ale to nie mój jedyny rower, na MTB zdecydowanie więcej jeżdżę. A bywały takie 2 lata że nie wsiadłem ani razu.

Krótkie dni, pada, zimno, to czemu nie zrobić serwis większego w rowerze. 

Łańcuch który zdjąłem wygląda tak, to model HG CN - 5701. Nie miał spinki był fabrycznie spięty. I pytanie technice przy okazji, czy jest do wymiany? Nic nie przeskakuje itp. A nie wiedziałem  w tamtych czasach o jeździe na 2 czy 3 łańcuchach.

f3ypms.jpg

Pokaże stan kasety i korby.

1zn4djo.jpg

11ke4hh.jpg

14wbuqe.jpg

qy9wsw.jpg

dwavsw.jpg

Mam chęć kupić nowy łańcuch 10 rzędowy np: KMC łańcuch X-10-EL lub KMC łańcuch X-10-93 różnica w cenie 16 zł. Oglądając na moje oko stan zębów to nic nie widać są jak nowe, to nie powinno być problemu z przyjęciem nowego łańcucha.

Jak by się okazało że ten shimanowski HG 5701 jest nie niewyciągnięty, to można jeździć na KMC i Shimano? Czy dać sobie spokój z nim i kupić KMC 2x?

A tak wygląda bębenek po 3100 km, widać ma delikatne wżery ale nie było problemu z wyjęciem i nałożeniem kasety. Nie wiem czy jest alu czy stalowy zapomniałem magnezem sprawdzić.

2093qdv.jpg

15zf90p.jpg

Stery przesmarowane Ritchey Retainer 

2vv3jf6.jpg

sqpi61.jpg

Suport 

2vchvec.jpg

I rama

wikmf4.jpg

 

Jak byście mogli podać swoje sugestie odnośnie tego łańcucha i kasety. Wymienić łańcuch i kręcić na 2 KMC, czy kupić spinkę i męczyć tego Shimano, ale na zdrowy rozum nie powinno się po tylu km jeździć bo będzie postępowało zajechanie kasety i korby. Na MTB jeżdżę na 2 łańcuchach i po 500 km przekładam, tylko inaczej się wyciąga łańcuch w szosie i mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kaseta HG500 po przebiegu 700km wygląda znacznie gorzej. Dodam że nie jeżdżę siłowo. ;) Jazda na dwa łańcuchy to świetna sprawa. W wolnej chwili brudny łańcuch można umyć i czego sobie spokojnie na założenie przy jakimś myciu roweru. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brombosz napisał:

Z górki robiłeś te 3000 km, że kaseta w takim stanie? Ja bym kupił 2x KMC, zmienił dwa razy, a potem leciałyby eksperymenty z Shimano jako trzecim :)  

Normalnie jeżdżę, po równym i pod górki i z górki. Może to kwestia dobrego "technicznego" przerzucania biegu pod dany teren, czy we właściwym momencie. To fajnie słyszeć że jest kaseta jak nowa nie mówiąc już o korbie. 2x KMC kupić i śmigać powiadasz.

16 minut temu, Janu_sz napisał:

Zmierz łańcuch, a nie gdybaj.

Zmierzę, nie mam przyrządu ale wiem że można w inny sposób. 

28 minut temu, Imar napisał:

Moja kaseta HG500 po przebiegu 700km wygląda znacznie gorzej. Dodam że nie jeżdżę siłowo. ;) Jazda na dwa łańcuchy to świetna sprawa. W wolnej chwili brudny łańcuch można umyć i czego sobie spokojnie na założenie przy jakimś myciu roweru. ;)

Też nie jeżdżę siłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...