Skocz do zawartości

['odziez rowerowa] na zimowa pore roku'


polowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jest parę kwestii : gdzie, jak i ile czasu jeździsz :icon_question:
Pytam, bo można się spokojnie toczyć i być przy tym zmar
źluchem, który będzie potrzebował naprawdę ciepłych ciuchów, lub kręcić żwawo, rozgrzewając się nawet zimą - tzn. można odczuwać lekki chłód związany np. z prędkością i zimnym powietrzem, a jednocześnie się spocić z powodu włożonego w jazdę wysiłku.
Cała sztuka polega na tym, żeby z jednej strony się nie przegrzać, ubierając się zbyt grubo, a z drugiej strony za bardzo się nie wyletnić, bo uczucie ciągłego chłodu przez dłuższy czas, nie należy niestety do rzeczy przyjemnych :no:
Dlatego najlepszym patentem jest zakładanie kilku warstw odzieży, czyli ubieranie się na tzw. cebulkę :icon_wink:
W zależności od temperatury i warunków zewnętrznych ( wiatr, deszcz, mróz ), należy rotować poszczególnymi warstwami, więc mogą to być np. dwie koszulki, softshell i wiatrówka, kiedy jest chłodniej ( kilkustopniowy mróz ), lub tylko jedna koszulka, albo dwie i bez softhell'a ( to raczej przy temperaturach + 5 do + 10 ).
Przykładowo dzisiaj przy + 2 i sporej wilgotności, miałem na sobie koszulkę termoaktywną z długim rękawem, softshell'a i bardzo cienką i lekką wiatrówkę z panelami wentylacyjnymi pod pachami - nie było mi ani za ciepło, ani za zimno, ale i tak się spociłem ( intensywność wysiłku i spora potliwość ).
Na głowę i szyję najlepiej zakładać buff'a ( i czapkę typu czepek jak jest mróz ).
Warto pomyśleć o porządnych i ciepłych rękawiczkach, oraz butach ( od biedy można zakładać dwie pary skarpet, ale jak but jest raczej letni, to i tak palce stóp będą marzły na mrozie ).
Ciuchów jest od groma, więc tak naprawdę wszystko zależy od rozeznania asortymentu i parametrów technicznych, oraz oczywiście przeznaczonej na nie kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stawiam na chuste buffa, termoaktywną bieliznę no i nieprzemakalną kurtke. Kiedys interesowalam sie fotografowaniem przyrody i przemieszczalam sie wlasnie na roweze, wpadlam nawet na taki artykul https://www.e-horyzont.pl/blog/dzikie-trojmiasto-czyli-dlaczego-powrot-z-pracy-potrafi-zajac-czasem-ponad-2-3-godziny/ i w sumie dzieki niemu doinwestowalam do ciuchow zimowych i zaczelam jezdzic teraz na jesieni i planuje w zime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopinam sie do tematu. Jakie polecacie sklepy z odzieżą? Mam spodnie vitesse ale od jakiegoś czasu nie prowadzą detalu i bardzo szkoda. Jest taki sklep martombike i tam prowadzą detal. A więc bardzo proszę, macie coś godnego polecenia na człowieka 192 cm i niechudego? ;) Mam bielizne brubecka. Do tego chce kupic bluze i kurtke zimową. Czy to wystarczy na np 0 st? nizej mnie raczej nie interesuje na szose dla mnei to troche ekstremalne poniżej 0. Proszę o informacje o dobrych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...