Skocz do zawartości
radzi0k

[Hak przerzutki] wymiana Kross level b8

Rekomendowane odpowiedzi

radzi0k

Cześć,

Poszukuję haka przerzutki do Krossa level b8 z 2017 pod sztywną oś. W necie krucho z dostępnością. Dodatkowo  na stronie Krossa jest info, iż jest to model haka dp-25, a na moje oko w rzeczywsitości hak w mojej ramie wygląda inaczej. Może ktoś już mial taki problem i podrzuci jakiś link do sklepu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

20181117_181127.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Ja też takiego poszukuję, bo chętnie się zaopatrzę w zapas, żeby nie było problemu w razie awarii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k
37 minut temu, TheJW napisał:

https://kross.pl/pl/akcesoria/komponenty/haki/dp-25-1

Proszę. :) Teraz musicie tylko znaleźć sklep, który będzie go miał, albo pisać do Krossa.

Dzięki, pisałem że znalazłem właśnie takie info, chciałem się upewnić czy ten typ będzie pasować, z dostępnością jest kiepsko, może ktoś wymieniał hak w tej ramie i podrzuci jakieś info jeszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sobollo

Kolego, zgodnie z sugestiami - napisz wprost do Krossa. Odpiszą Ci podając który to dokładnie hak. Jeśli zapytasz ich o dostępność i podasz miasto, również powinni wskazać gdzie jest dostępny lub pomóc w ogarnięciu. 

Sam pytałem o kilka rzeczy (via strona krossa) odnośnie swojego evado (model haka, typ główki ramy, itp) i zawsze otrzymywałem wyczerpujące info.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k
W dniu 17.11.2018 o 22:04, sobollo napisał:

Kolego, zgodnie z sugestiami - napisz wprost do Krossa. Odpiszą Ci podając który to dokładnie hak. Jeśli zapytasz ich o dostępność i podasz miasto, również powinni wskazać gdzie jest dostępny lub pomóc w ogarnięciu. 

Sam pytałem o kilka rzeczy (via strona krossa) odnośnie swojego evado (model haka, typ główki ramy, itp) i zawsze otrzymywałem wyczerpujące info.

Niestety konsultantka Krossa na dany moment nie udzieliła mi żadnej konkretniej informacji. Wpierw otrzymalem info, że jest to hak dp-25, a po zwróceniu uwagi na różnice w kształcie w stosunku do tego co mam w ramie cisza. 

Z tego co widzę level 8.0 z 2018 ma takie haki. Ale bez modelu lub producenta ciężko będzie go dostać.

Edytowane przez radzi0k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sobollo

A widzisz, ja upewniając się, czy hak będzie pasował, odtrzymałem informację, iż pani „konsultowała z ich serwisem” więc odpowiedź dostałem raczej pewną.

...pomijając fakt, że gdy zadzwoniłem do jednego ze sklepów stacjonarnych w Wawie, powiedzieli „pan podjedzie, zdemontujemy Pański hak i przymierzymy dla pewności, przecież to kilka minut”... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Kontaktowałem się dzisiaj z lokalnym dealerem i taką odpowiedź dostałem.

Cytat

Nie mamy tych haków w sklepie, co gorsza - sprawdziłem przed momentem - nie ma ich również w KROSS

Chyba trzeba czekać aż wejdzie nowa kolekcja do sprzedaży :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Ile sztuk by Was interesowało? Mam swoje źrodła, może uda mi się coś załatwić. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Ja 1szt na zapas :) Może masz możliwość skołować gumowe zaślepki otworów od wewnętrznego prowadzenia pancerzy? 

- zaślepka do otworu 18x8mm i okrągła dla otworu 8mm. Potrzebuję do ramy Level R8 2017, ale pewnie w innych modelach będzie tak samo.

Edytowane przez pawel2208

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Jutro spróbuję się czegoś dowiedzieć, ale nic nie obiecuję, bo i mój hurtownik może nie mieć.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

Ja wziąłbym 2 szt. przy takiej okazji bo nie wiadomo kiedy się przyda, a licząc na Krossa to lepiej drugi rower trzeba mieć. 

Ciekawy jest tylko fakt, że nie tylko nie mają haków na stanie ale nie wiedzą nawet, że w b8 mają dwa rodzaje haka. Na zdjęciu poniżej po lewej mój hak po prawej dp25 z b8 Rio.

level b8 hak.jpg

Edytowane przez radzi0k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eazy

A to nie jest przypadkiem tak, że jeden jest pod przerzutkę Shimano a drugi pod SRAM?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k
Teraz, Eazy napisał:

A to nie jest przypadkiem tak, że jeden jest pod przerzutkę Shimano a drugi pod SRAM?

Nie

b7_8 sram.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eazy

Mówiłem o tym wcześniejszym zdjęciu po prawej stronie. To nie jest hak pod Shimano?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

Ja mam właśnie slx-a i jest taki jak na powyższym zdjęciu i zdjęciu wcześniej z lewej strony.

Kross w tych ramach coś zmienił w zakończeniu tylnego trójkąta stąd hak dp-25 nie pasuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Panowie, przykro mi. Nie ma i nie wiadomo, czy będą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

TheJW dzięki za chęci, babeczka z Krossa po ostrzejszym mailu odpisała, że mają mieć jakąś dostawę haków do kolekcji 2017 i będzie się odzywać. Dam znać co z tego wyjdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Ciekawa sprawa, bo w katalogu na 2019 nie ma hakow dla modeli z 2018r, a nawet jeżeli haki się nie zmieniły to obecne modele powinny być uwzglednione w opisie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cervandes

No, jestem pod wrażeniem. Drugi największy albo największy PL producent rowerów, haki powinny być dostępne w każdym większym sklepie. Tymczasem nawet w centrali nie wiedzą...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radzi0k

Widocznie haki są tak dobre, że się nie łamią tak jak u konkurencji B).

A tak na poważnie to kolega do Meridy też hak ściąga i serwis obwieścił, iż ma to potrwać do 4 tyg. Nie ma co się oszukiwać sprzedaż całego roweru to jedno, a kupno pojedynczych części to juz inna bajka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Ja odpukać tylko na zapas szukam, ale gorzej z osobami które muszą wymienić :/ Trzeba poczekać może się pojawią w sklepie internetowym Kross

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Z opisu haka DP-25 wyleciały modele 2017, więc pewnie był błąd w opisie. Wygląda na to, że nie wiadomo o jakim oznaczeniu haka do R8/B8  z 2017 trzeba szukać :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Pasuje hak z Level 7.0, 8.0 i 9.0 z 2018

Trzeba wymienić oś.

IMG_20190123_195731.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tomek6544842
Godzinę temu, pawel2208 napisał:

Pasuje hak z Level 7.0, 8.0 i 9.0 z 2018

Trzeba wymienić oś.

IMG_20190123_195731.jpg

gdzie go znalazłeś? może przypasuje do B7 z roku 2016.

RS Maxle lite nie pasuje do tego haka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta