Skocz do zawartości

[rower] Kellys Thorx 90 2017, warto?


Kacper.S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję rower do 4,5 tyś. i rano mój kolega zadzwonił, że mają na stanie fabrycznie zapakowany Kellys Thorx 90 w moim rozmiarze za 3800 zł. 

Poniżej wstawiam specyfikację:

https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/thorx-90-p48492

Czy za te pieniądze jest to propozycja godna rozważenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Przelew wysłany ;)

Będę chciał zmienić tylną kasetę na 11s 11-42 od SLX M7000, manetka od SLX M7000 i zmieniarka XT M8000, czy taki zestaw będzie współpracował z korbą XT M785? 24/38T?

Jeśli nie, to jaki zestaw będzie pasował na przeróbkę na 10 rzędów także 11-42? Nie chcę tracić na precyzyjnej zmianie przełożeń upychając większą kasetę do bieżącego napędu.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto by poczekać i się zastanowić nad tym czy jest sens. Pojeździć trochę na nim i zobaczyć czy rzeczywiście będzie Ci brakować odpowiednich biegów.

Teoretycznie z tego co patrzyłem specyfikacje na stronach sprzedawców to przerzutka m8000 na długim wózku obsłuży 42t, a m781 max 36t. Z korbą nie powinno być problemów, różnica w szerokości łańcucha to 0,08mm. Jeśli gdyby coś na korbie nie działało jak trzeba to jedynie zmiana blatów korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dopiero Shimano "czterocyfrowe" oblatuje 42T. Ale ja również nic bym w napędzie nie zmieniał, zwłaszcza że 

14 godzin temu, Kacper.S napisał:

Nie chcę tracić na precyzyjnej zmianie przełożeń upychając większą kasetę do bieżącego napędu.

Kaseta 11-36 jest optymalna. Przełożeń też nie braknie biorą pod uwagę korbę 24/38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...