Skocz do zawartości

[Kross B9] czy merida BIG.LINE500


Mariusz180177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mogę kupić Kross B9 za 4000 zł nowego. Znajomy namawia mnie na Meridę BIG.LINE500 LITE za 4600 zl. który wg Was powinienem wybrać? Kross ma karbonową ramę a merida to aluminium. Kross chyba a jest lżejszy. Model zeszłoroczny ale mi to nie przeszkadza. Czy merida ma lepszy osprzęt? Czy ktoś może pomóc w wyborze?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rozwojowy jest b9. Merida nie ma sztywnej osi z przodu i ma dość kiepskie hamulce(amatorska jazda raczej lzejsi zawodnicy) Reszta osprzętu podobnie,kwestia innego podejścia do przełożeń ale wyjdzie na jedno. Kross będzie faktycznie lżejszy,plus właściwości tlumiace karbonu,wage zabito np innymi klamkami w sumie pod ten sam typ hamulca. Ale to już przyszły kupiec decyduje czy tylko po cenie patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon na sztywnych osiach z przyzwoitym wyposażeniem za te pieniądze to dobra okazja. Wystarczy porównać konkurentów stage 30 czy monsun 1 (kwestia glownie hamulców ale i cena mocno wyższa) co do modyfikacji to po prostu dziwne rozwiązanie w meridzie dając boost z tyłu a przód ustawiając po taniosci. Rama ładna, fakt mocno usportowiona. (Potencjalnie wymiana amortyzatora wiąże się z wymianą koła, to już może zniechęcić do potencjalnych zmian) Więc pytanie nie tyle o to czy fajnie jest mieć karbon za te $ ile czy będzie geo pasowała autorowi tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...