Skocz do zawartości

[3000-3500 zł] MTB hardtail, co wybrać Bulls Copperhead 32018) czy Cube Attention SL 27.5


dawid.d90

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, phoe napisał:

To nawet spoko cenę dostałeś.

Też tak uważam, przymierzałem się do różnych merid objechałem całe miasto i może i fajne są sztywne osie, ale to już trzeba sporo dopłacić, a ja wyszedłem od budżetu na poziomie 2.000 zł i chciałem trochę dołożyć do lepszego osprzętu, więc zacząłem celować w 3.000 zł, tutaj dostałem dobry rabat, osprzęt jest niezły, amorek powietrzny. Co jeszcze dla mnie ważne, to malowanie mi się spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie kracz, nie kracz ;)
Jednak nie da się tego wykluczyć, że za rok, dwa lub trzy, będzie faza na coś znacznie lepszego - nie ma reguły, ale sporo osób dochodzi właśnie do takich wniosków...
Ja np. 4 lata temu zaczynałem wirtualne poszukiwania od przeciętnego Kross'a Level R6 2014/2015, ale potem pojawiali się kolejni kandydaci i po ponad roku kupiłem rower droższy o 2 k, ale dzięki temu nie żałuję i póki co, po trzech latach zmiany nie planuję, choć przyznaję się bez bicia, że już po roku miałem fazę na kolejny rower ( to był chyba rodzaj kaprysu, bo posiadanego i tak bym się pewnie nie pozbył ).
PS
Też miałem chcicę na Bulls'a - dokładnie Copperhead 3 2015 ( model RS był znacznie droższy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2018 o 14:25, phoe napisał:

Wiesz, ale apetyt później rośnie w miarę jedzenia jak to mówią, a to można powiedzieć najtańszy wideł powietrzny, tak samo jak hamulce, wielu osobą po pewnym czasie one po prostu nie wystarczają. ;) 

Tak, ja to oczywiście rozumiem, hamulce akurat mnie bardzo cieszą, w sensie że są hydrauliczne (nie miałem okazji na takich jeździć, wcześniej jedynie v-brake i w szosie mam szczęki) co do awaryjności hamulców nie jestem w stanie się wypowiedzieć, zobaczymy po czasie.
Co do amorka jest, też nie mam porównania, ale jak na razie mnie cieszy, ogólnie po lesie jeździ się nieźle i przyzwyczajony z trekkinga do hamowania przed każdą dziurą czuję już, że każde przeszkody mogę pokonywać znacznie szybciej i w zasadzie rower płynie po tych dziurach (akurat na MTB nie jeździłem od dobrych ponad 10 lat, więc stąd takie odczucia). Jak na razie wszystko jest fajnie, cenowo też adekwatnie.

W dniu 1.11.2018 o 19:06, KrissDeValnor napisał:

Nie kracz, nie kracz ;)
Jednak nie da się tego wykluczyć, że za rok, dwa lub trzy, będzie faza na coś znacznie lepszego - nie ma reguły, ale sporo osób dochodzi właśnie do takich wniosków...
Ja np. 4 lata temu zaczynałem wirtualne poszukiwania od przeciętnego Kross'a Level R6 2014/2015, ale potem pojawiali się kolejni kandydaci i po ponad roku kupiłem rower droższy o 2 k, ale dzięki temu nie żałuję i póki co, po trzech latach zmiany nie planuję, choć przyznaję się bez bicia, że już po roku miałem fazę na kolejny rower ( to był chyba rodzaj kaprysu, bo posiadanego i tak bym się pewnie nie pozbył ).
PS
Też miałem chcicę na Bulls'a - dokładnie Copperhead 3 2015 ( model RS był znacznie droższy ).

Jeżeli chodzi o mnie, to ja mimo wszystko więcej km będę pokonywał na asfalcie szosówką i ewentualnie w tym segmencie chciałbym wymienić sprzęt, ale jak na razie KELLYS ARC 10 jest naprawdę fajnym sprzętem póki co, a MTB to jest taki mój kaprys, bo rejonów pięknych dookoła mamy mnóstwo, gdzie szosą nie mogę wjechać, a moim ukochanym trekkingiem nie jestem w stanie takich prędkości rozwinąć po tych leśnych dróżkach, więc chciałem mieć coś do zabawy.

A odnośnie potrzeb, rower jest w porządku, ma to co powinien mieć, w rozsądnych pieniądzach, a szczerze powiem, że dzięki temu zakupowi też uświadomiłem sobie, że niekoniecznie jest sens ładować hajs w osprzęt, jak dla mnie te grupy SHIMANO to trochę wszystko przereklamowane jest, bo tutaj mam DEORE XT z tyłu i szczerze jakiejś znacznej różnicy nie odczuwam pomiędzy tym a MEGARANGE w moim trekkingu (jakaś najniższa grupa z ubiegłej dekady), uważam że do przeciętnej jazdy, gdzie nikt nie powinien liczyć każdego grama wystarczą te najniższe grupy osprzętu, chociaż akurat manetki DEORE uważam, że mają fajne rozwiązania i do manetek warto dopłacić. Co jeszcze mogę dodać, że 2 tarcze z przodu są w porządku, ale też jest to pewnego rodzaju ograniczenie zakresu, na prostej jakoś bardzo tego nie odczuwam, ale przy zjazdach brakuje mi przełożenia, żeby jeszcze trochę dokręcić.

BULLS mi się spodobał, ale żeby kupić w cenie 3.000 zł musiałbym jechać 300 km w jedną stronę po niego, dlatego też odpuściłem, a poza tym jestem swojego rodzaju lokalnym patriotom, więc wolałem te pieniądze zostawić w okolicznym sklepie, bo sprzęt to nie wszystko, a dobrze też być "SWÓJ" w regionie.

Gdyby ktoś chciał mnie znaleźć, to zapraszam na instagrama (nick taki sam jak tutaj na forum).

Zostawię jeszcze taki filmik, zgadzam się z nim w 100%, możecie zacząć oglądać od połowy, facet tam mówi o tym że nie ma się co napinać, ja też tak uważam i sprzęt na jakim jeździmy to też nie wszystko ;)

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 13:51, phoe napisał:

Samo XT z tyłu nic nie daje, za precyzje głównie odpowiadają manetki i przy manetkach XT jest różnica widoczna na +, przerzutka tylko daje sporą różnicę jak ma sprzęgło, bo łańcuch nie lata.

RD-M781 nie ma sprzęgła, ma je dopiero 786, lub nowsza XT M8000.

A wiesz co jest zabawne, że chyba jednak dla mnie zdecydowanie lepsza byłaby przerzutka bez shadow, bo wcześniej przed zakupem się w to nie zagłębiałem co to w ogóle jest, ale teraz po zgłębieniu tematu na jakiej zasadzie to działa, to już rozumiem dlaczego te przełożenia wchodzą z takim dziwnym opóźnieniem, wchodzą precyzyjnie, ale jest delikatne opóźnienie co mnie osobiście irytuje, może się przywyczaję do tego, ale póki co, to uważam że do amatorskich zastosowań to rozwiązanie jest całkowicie zbędne, a nawet gorsze, bo ja nie skaczę na tym rowerze, trasy mam raczej rekreacyjne, więc tym bardziej wersja ze sprzęgłem, byłaby jeszcze bardziej chybiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...