Skocz do zawartości

[Korba?/suport?] trzeszczenie w nowym rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

2 tygodnie temu sprawiłem sobie rower Romet Orkan M2.

Już od początku na niektórych przełożeniach przy mocniejszym nadepnięciu w pedała dało się słyszeć zgrzytanie.

Teraz słychać je niemal na każdym biegu podczas porzadniejszego ciśnięcia w 'gaz'.

Starałem się to ukazać w załączonym filmiku

https://photos.app.goo.gl/aDHWUrFWhtXLgWd86

Główny problem to to, że rower jest nowy. Przejechał z 200km.

Cóż mi czynić? Oddawać na gwarancję? Nie jest to zalążek czegoś poważniejszego? A może mogę to ogarnąć samemu? Choć przyznaję, że jeśli chodzi o serwis to jestem ziolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EhnatoX napisał:

źle dobrane przełożenie i łańcuch pracuje pod dużym skosem. 

Moim zdaniem suport. Spotykałem się już z takimi trzaskami. Samemu, zwłaszcza bez odpowiednich narzędzi, nic nie rób. Idź niech Ci to zrobią. 

tak się wydaje. tam było przełożenie 2-4 albo 2-5 więc chyba najbardziej optymalne.

tak czy siak zaprowadzę do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Romet mnie poinformował, że nie należy mi się gwara z racji tego, że nie wykonałem zerowego przeglądu w ciągu 7 dni? możliwe to? nawet nie wiedziałem o czymś takim.

swoją drogą mam w karcie serwisowej pieczątkę więc może to znaczy, że zerowy został wykonany przed wysłaniem go do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Romeciku też podejrzanym był suport, kilka razy. Ale później okazywało się, że to były stery i kilka razy sztyca. Stery nasmarowałem (bo suche były jak pieprz) a mocowanie sztycy konkretnie okleiłem. Na razie nic nie stuka, puka, cmyka i nie szeleści. :)

Ale jak masz serwis, to serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Przeczytaj gwarancję. Tam jest napisane w jakim terminie musisz zrobić przegląd ( o ile jest taki wymóg ). Taki przegląd jest płatny. Wykonuje się go w serwisach/sklepach które mają takie uprawnienia. Lista często jest w gwarancji lub na stronie www.

Jest info, że 7 dni. Kupiłem 25.09 :-[

I serio teraz stracę gwarancję? Sprzedający mnie o tym nie informował. Nie wiedziałem, że przegląd owy jest wymagany. Z 5 dni ogółem nim jeździłem. Trochę to niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem taką wiadomość od sprzedawcy

Cytat

 

Witam,

 

Przepraszam za opóźnienia w odpowiedzi. Gwarancja nie przepadła, przegląd gwarancyjny wykonaliśmy i jest wbity w książkę jak też było zaznaczone w ogłoszeniu. 

Zadrapanie na górnej rurze to właśnie to o którym pisałem, a na dolnej pod łańcuchem musiało się pojawić już po pierwszych zjazdach bo jest ewidentnie od łańcucha, polecam kupić nawet najprostszą osłonę pod łańcuch. Albo mogło wyniknąć w transporcie ale wątpię. Trzęsienie analizujemy z serwisantem, przerzutki na pewno były dobrze ustawione ponieważ przy nie rower był na wieszaki serwisowym. Jutro napiszę co z trzaskami. 

 

 

jakaś pieczątka jest w karcie, ale czy to właśnie ten przegląd zerowy? można go zrobić przed wydaniem towaru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...