Skocz do zawartości

[stery półzintegrowane] problem z luzem


Serower00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z usunięciem luzu w sterach. Przy okazji wymiany widelca założono mi nowe stery (właściwie zamontowano nowe miski w ramie w serwisie, resztę skręciłem sam) półzintegrowane, tzw. maszynowe, wcześniej miałem tradycyjne kulkowe. Mój problem polega na tym, że nie mogę skasować luzu. Na moje oko dolne łożysko nie zgrywa się z pierścieniem/bieżnią nabitą na rurę sterową widelca, jest drobna przerwa i pewnie dlatego nie mogę dociągnąć śrubą gwiazdki widelca, żeby skasować luz. Tylko dlaczego tak się dzieje? Stery są nowe z kompletu Accent HSI-S01. Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko źle siedzi na dolnej bieżni. Powinno się opierać całym obwodem a nie na kancie. 

Stery były kompletne w pudełku? Bo wygląda jakby dolna bieżnia była od innych sterów.

PS: Za dużo smaru, po kilku przejazdach zbierze się brud i będzie chrupało. Łożysko weź w rękę, nałóż trochę smaru "wetrzyj" w łożysko żeby było pokryte cienką warstwą. Na dolną bieżnię i całą miskę też nałóż cienką warstwę. Jak złożysz całość to wsadź miękką szmatkę między widelec a główkę ramy i wytrzyj nadmiar smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobije, ale pierścień na widelcu a nie łożysko na bieżni.

Niech się wypowiedzą inni, ale jak dla mnie coś jest namieszane z innymi sterami. Łożysko powinno gładko siąść na bieżni.

Teraz, Tatanka napisał:

Na 3 zdjęciu od góry szczelina nie wygląda tak źle. Widziałem rowery z takimi , i wszystko było ok. Może rura sterowa jest za długa i przy dokręcaniu dochodzi do kapsla co uniemożliwia dociśnięcie.

Ale zobacz jak luzem leży łożysko. Powinno opaść na bieżnię a nie siedzieć na krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM na pewno nie, może tak wygląda na zdjęciu w smarze. Bieżnia jest nowa, wżerów nie ma, przy mnie nabijał. @skom25 moja pierwsza myśl była, że to jakby nie od kompletu. @Tatanka rura była skracana z 30 na 19,5cm. Może tak być, że mostek na górze za mało "wystaje" ponad rurę i dlatego nie mogę tego dociągnąć? Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, zobaczcie jeszcze na miski, one nie siedzą do końca w ramie według mnie, widać szczeliny, zwłaszcza przy górnej misce jest tragicznie.

42926002_270499123583110_2677287586451423232_n.jpg

A tu po lewej stronie widać zgniecioną miskę, wygiętą do góry.

Co to za serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Może być że za mało wystaje. Dodaj do testu jedną podkładke dystansową więcej i zobaczysz.

nie mam podkładki, za mało rurę skróciłem, stary kapsel był wyższy, coś wykombinuje rezerwowego do testu.

@Tatanka @skom25 właśnie się prawie licuje, chyba tak być nie powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...