Skocz do zawartości

[rama pod koła 29", rozmiar 15"] dla kogo taki rower?


ipardi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam 165 wzrostu, przekrok wyliczony na 73,5 cm boso (poziomy pałąk na tej wysokości dotyka krocza z lekkim dociskiem na rozstawionych stopach na 20 cm), łapki za krótkie o 5 cm w stosunku do osób tego samego wzrostu.

jazda: miasto, las, wyboiste drogi, może leśne drogi w górach ale nie hardcorowe. nie wykluczam odrobiny szaleństwa, zakładając , że rower po złożeniu na to pozwoli.

mój 15 letni giant 26 cali w wersji popularnej (bardzo budżetowej) nie zadowala mnie trochę kadki uciułałem na coś lepszego.

rowery 29 calowe mają najmniejsze ramy w wielkości 15 cali, np. rama MERIDA BIG NINE XT EDITION (ok. 38 cm rura podsiodłowa, a chciałbym jeszcze wstawić sztycę amor Suntour SP12 NCX) .

rower chcę złożyć na sram nx lub gx.

1. Czy ma sens rozważać taką ramę (29/15) przy 165 cm wzrostu, czy 27,5 (27,5/15,16)?

2. na co zwrócić uwagę przy zakupie ramy pod napęd Sram Eagle?

3. czy rama MERIDA BIG NINE XT EDITION XT będzie pasować pod Srama Eagle?

za pomoc z góry dziękuję. im więcej komentarzy, tym byłoby lepiej.

Edytowane przez ipardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idź kolego do sklepu i przejedź się na dużym i średnim kole, i to nie raz a w kilku sklepach w jakimś tam odstępie czasu żebyś miał czas na przetrawienie wrażeń, a najlepszym rozwiązaniem było by pojechać do jakiejś miejscówki i pożyczyć rower na cały dzień, na papierze to możesz...

a po co Ci napęd 1x12 w mieście/lesie? nie rozumiem. Sram(rasz) kasą? Mam wrażenie że się za dużo naczytałeś, a za mało pojeździłeś.

Jeśli chcesz mieć napęd w miarę pod opis Twojej jazdy to 1x11 spoko przy przewadze terenu, 2x10 przy przewadze asfaltu.

jak chcesz liznąć jazdy w lesie /górkach czy też górach to po co Ci sztyca amortyzowana - nie ta bajka, lepiej zamiast  wywalać kasę na Sram Eagle zainwestuj w myk myka i pod tym kątem szukaj ramy żeby się tam zmieścił, a na pewno będzie to korzystniejsze w komforcie późniejszej jazdy(czyt. odrobinie szaleństwa :D) nawet na sztywniaku.

i zupełnie nie rozumiem dlaczego chcesz składać rower skoro gotowiec wychodzi zdecydowanie taniej, a jedno-dwuletni używany to już zupełnie normalne pieniądze w porównaniu do salonówki.

Edytowane przez Yacor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.09.2018 o 17:56, ipardi napisał:

Zastanawia mnie zatem, po co produkują rozmiar ramy 15" na koła 29 cali, skoro to ma być niedobre rozwiązanie dla niskich.

Powiedz to mojej żonie. 160 cm wzrostu, ujeżdża Speca Crave Expert, rama 15, koło 29". Zaliczała pudła na Bike Maratonach, Bike Adventure i pomniejszych imprezach. Mówi, że następny rower też będzie na dużym kole...

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...