Skocz do zawartości

[ zamiana przewodów hamulcòw prawo/lewo]


pablitto1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zakupie roweru okazalo sie, ze prawa klamka hamulca odpowiada za przod, a lewa za tyl. Odwrotnie niz zawsze mialem. Chce to zmienić. Najprosciej pozamieniac przewody z olejem miedzy klamkami, jak mi sie wydaje. Moze ktos podpowiedziec, jak to zrobic, zeby nie zapowietrzyc hamulcow?

Hamulce shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najpierw zobacz, czy wystarczy długości przewodów, ten film objaśnia co i jak:
Ważne- przed operacją wyjmij klocki hamulcowe z przedniego zacisku, najlepiej wsadź między tłoczki klin. Nie ściskaj klamki odpowiedzialnej za hamowanie przednim kołem, dopóki nie wsadzisz z powrotem do zacisku klocków i nie założysz koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor mieszka w UK, więc u nich to norma. Jak zrobisz to ostrożnie (zamianę przewodów) i nie będziesz szarpał to się powinno bez problemu udać. Shimano pod tym względem jest bardzo przyjazne. W teorii powinieneś użyć nowych oliwek, ale że robisz tylko zamianę to próbuj normalnie. Pierwszy raz w życiu bawiłem się hydrauliką i robiłem to na xt 785 i nawet się nie zapowietrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupilem uzywany, w bardzo dobrym stanie. Ma max 2 lata, bo tylko  wtedy ta wersja byla w sprzedaży. 

Rozne kwiatki wychodzą ( rower skldany w Halfords, sieciowka, i slyna z roznych zle zlozonych rowerow), np nie mogłem  poustawiac przezutek,  jak zmiezylem lancuch, to musialem zdjac z 5 ogniw...

Rozmawialem z serwisem w lolalnym sklepie, za pare groszy sa w stanie to od reki przelozyc. Chciałem sie sam tym pobawic, przynajmniej sie czegos naucze. Zobaczymy, ew dam to im, bo jak zapowietrze/ cos popie...e, to bede biegal znow po czesci na juz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...