Skocz do zawartości

[klocki] v brake jakie ?


matinek

Rekomendowane odpowiedzi

E tam ani nic nie rozumem bo nie po polsku to jeszce widze ze albo jakies oplaty chce albo rejestrowac sie. To ja podziekuje za jakies rejestracje zeby to bylo normalnie tak wrzucic i koniec to jeszcze , albo ja nie wiem jak korzystac z tego zeby nie rehestrowac sie i nie placic.

A co do tematu nie mam pojecia w czym problem hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ustawiałem v-brake, to chwilę to zajęło, klocki musiały równolegle przylegać do obręczy, mocne ściskanie klamki nie powodowało wyboczenia klocka-widać to, i klamka jest wtedy gumowa- przy prawidłowym ustawieniu po ściśnięciu jest twarda- takie są moje odczucia, i ustaw klocki jak najbliżej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usatawione mam rowno odstaja milimetr di dwoch maks na oko. Klamka normalnie troche sie ugnie jak na zdujeciu i jest opor i ilebym nie cisnal dalej to rower jedzie nie staje nawet przyt malej predkosci. Az z ciekawosci zaloze przednie na tylk bo0 sa ogolnie lepsze mam wrazenie zobacze co wtedy bedzie bo juz pomyslow nie mam na ta dziwna sutuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to nie problem linki albo pancerza ? To że się nie zacina, nie oznacza, że jest ok. Piszesz, że z tyłem jest znacznie gorzej niż z przodem, a właśnie z tyłu jest znacznie dłuższa linka i pancerz. Jeżeli linka ciężko chodzi (chociaż płynnie), to może być taki efekt, że na klamce czujesz opór a szczęki hamulca zaciskają się słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka nie chodzi ciezko tzn klamka , ale mysle wszystko rozebrac przejrzec nasmarowac ewentualnie i tyle. Tylko czemu kurde mialo by sie stac cos z linka pancerzem itp w tak krotkim czasie, w innym mi znanym rowerze ktos okolo 10 lat nic nie znienial procz raz klocki zero nic zajerzdzony ten rower a dziala wszystko a w moim 3 latku juz cos pada. Tak teoretycznie powinny sie tylko klock iwycierac i tyle, zaznaczam ze jezdze tylko w suche i sloneczne dni wiec na jakies truydne warunki nie jest narazany jak deszcz bloto itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 20:09, matinek napisał:

E tam ani nic nie rozumem bo nie po polsku to jeszce widze ze albo jakies oplaty chce albo rejestrowac sie. To ja podziekuje za jakies rejestracje zeby to bylo normalnie tak wrzucic i koniec to jeszcze , albo ja nie wiem jak korzystac z tego zeby nie rehestrowac sie i nie placic.

https://megawrzuta.pl/

Nie znam, bo nie korzystam z takich serwisów ale chyba spełni wymagania. Bez rejestracji kasują po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie widzę nic co by miało osłabić hamowanie. ( nie do końca równe działanie tylnych ramion  to detal ). Jeśli pancerze są ok ( oplot nie wyszedł przez końcówkę pancerza i energia nie idzie w zsuwanie się osłony pancerza ) to nie mam pomysłu. ( czyste klocki,obręcze już przerabialiśmy ). Powinieneś bez problemu dwoma palcami zablokować koło podczas jazdy. Idź z tym do serwisu, bo ja bez pomacania i obejrzenia na żywo więcej nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego napisalem bo mnie to zdziwilo, ja ogolnie wiem co i jak zrobic  do serwisow nie chodzilem nigdy bo wszystko robie sam i nieraz serwis to wcale lepiej nie zrobi. Robilem innym serwis rowerow i zawsze ok wszystko bylo a ten przypadek sam nie wiem, w tym problem ze wszystko wyglada na prawidlowo ale nie dziala prawidlowo. I juz sam nie wiem  mam zamiar wszystko jeszcze raz przeleciec w sobote od poczatku jak pisalem przeczyszcze nasmaruje poustawiam i zobacze, jak to nic nie da to wtedy moze poszukam jakiegos serwisu. Dam znac w sobote czy mi cos wyszlo z tego czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO jest gladka ale czy bardziej sliska niz na piczatku to  nie wiem zreszta to przeciez klocki sie maja wycierac bo sa zgumy a nie obrez kola ktora jest z duzo twardszego materialu wykonana.

Jutr sie zabieram za niego czas bedzie zobacze co wyjdzie moglo by sie udac i molbym dojsc w czym problem bo jak po tym wszstskim bedzie tak samo to w ogoole czarna magia byla by wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby z twardszego ale aluminium to jeden z bardziej miękkich metali ;)
Nie ma się co czarować, obręcz też się zużywa, nawet jeżeli nie jeździsz gdy jest mokro. Klocki oczywiście szybciej, mi kiedyś wystarczyło około 20km ścigania się po błocie, żeby z dobrego hamowania tył przestał łapać. Zimą z kolei całe obręcze miałem czarne, nie od samych klocków, a od ścierającej się obręczy przede wszystkim. Jest to na tyle charakterystyczny brud, że ciężko go z czymś pomylić.
Zresztą na twoim zdjęciu z nowym i starym klockiem widać charakterystyczne srebrzyste smugi (i prawdopodobnie opiłki) - to jest starte aluminium.

Pobaw się na razie tak jak miałeś w planie, a potem będziemy kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie po czesci jest lipa albo ja mam fobie albo zapomnialem jak bylo na poczatku ale nie wydaje mi sie.  Z przodu nawet sie poprawilo chodz nie pamietam zeby porownac jak bylo na poczatku w nowym, ale hamuje w miare ok dosc dobrze. Mozna by nawet nie narzekac chodz kto wie moze lepiej by moglo byc sadze. Dwoma jak hamuje juz szybciej sie zatrzymuje nawet tylna opoina szoruje po podlozu, ale hamujac tylko tylem rower tylko zwalnia nie zatrzymuje sie a chyba powinien. Wiec juz sam nie wiem teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze tylne bedzie tylko zwalnialo a potem ze jesli jestem w stanie zablokowac tylne kolo to jest ok chodz pisalem ze nie jestem w stanie tylnego zablokowac bo tylko zwalnia nie zatrzymuje sie. Odbieram to jak bys sam sobie przeczyl w tym co napisales albo cos nie rozumiem. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zablokowanie koła rozumiemy: koło przestaje się obracać, dla obserwatora oglądającego Ciebie z boku wygląda to tak, jakbyś miał w szprychach tylnego kołe pręt, który całkowicie uniemożliwia jego obracanie, opona ściera się na asfalcie i po takim hamowaniu widać na asfalcie ciągą, czarną linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zatrzymuje sie jak pisalem zwalnia rower tylko czyli sie kreci kolo. Tylko nie rozumiem bo Solo pisze ze tylne zawsze bexzie zwalnialo a nie zatrzyma sie wiec juz nie wiem czy w koncu ma sie zatrzymac zeby opona tarla o podloze czy nie.

Ok chyba ja troche zle zrozumialem jego wypowiedz tak doczytalem ponownie i chyba mial na mysli ze nawet jak sie blokuje kolo tylne to bedzie sie slizgali kolo po podlozu a nie ze krecilo, jezeli sie myle to mniie popraw.

Wiec ja juz nie wiem co jest z tym rowerem ze kolo nie moze sie zatrzymac tylko sie kreci hamulce nie hamuja tego tylu milo ze nie sa zuzyte bardzo wszystko ustawione od nowa , nawet posmarowalem linke zeby lzej chodzila w tej fajce czy jak to tam sie fachowo nazywalo. Wiecej pomyslu nie mam z przodu jako tako to dziala , jeszce chyba jutro zrobie eksperyment i zamienie klocko przednie na tyl z ciekawosco co to bedzie jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie zmienilem linke bo i tak musialem bo sie stara wystrzepila i troche polamala zybtnio przy tych probach, kupilem tez klocki zwykle accenta i powiem ze jakos to dziala hm. Ae i tak dziwne to zer stare jesze nie z uzyte a nie dzialalo a zprzodu po poprawieniu ze starymi dziala. Bo linka to raczej wplywu nie ma bo stara chodzila ladnie. Tylko byla polamana dlatego wymienic musialem. Az mnie kusi zalozyc stare klocki znowu do niwej linki hehe ale to sensu nie ma raczej. Jeszce zapombialem te z przodu wziasc na probe na tyl.

Tylko jedno pytanie teraz zeby rozpibac hamulec to musi buyc odpowiednia odleglosc luinki, tylko jezeli tak ustawie to wtedy klocki zbyt sa odsuniete od kola jak podciagne linke tak zeby byly blisko to wtedy rozpiac nie moge. Regulacja juz nic nie daje tymi malymi srubkami bo sa prawie odkrecone ba maksa jedna chyba zupelnie. Wiec tutaj juz wyregulowac sie wiecej nie da, oba ramioona chodza jednakowo i rowno tylko ten odstep mam wrazenie moglby byc mniejszy o 1mm chociaz. Chyba ze to nie ma az takiego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pomóc śrubą regulacyjną ( baryłkową ) przy klamkach. Ustaw do jazdy tak, żeby ta śruba była wykręcona w 30 % to przy potrzebie rozpięcia będziesz mógł wkręcić na max - to ułatwi rozpięcie. Przy czym teraz linkę masz nową, więc będzie się wyciągać na początku i trzeba będzie naciągać, ale z czasem będziesz mógł tak ustawić jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...