Skocz do zawartości

[klocki] Metale czy półmetale do Juicy5


kamikadze2014

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem już pytanie w innym temacie i dostałem cząstkową odpowiedź ale może tu jeszcze wleci kilka spostrzezen.

Doprowadzam Avid Juicy 5 do użytku i został zakup klocków. Na dobrą sprawe zawsze jezdziłem na zywicach/ półmetalach ale z racji tego, że na wielu forach polecają

wyciagnąc z tych hamulców max wstawiając klocki metaliczne to czy jest w ogole sens tego? Jezdze po miescie więc piekielna moc nie jest priorytetem ale ze wymiana klocków jest raz na jakiś czas to może warto dołożyć. Warto? Chyba najbardziej obawiam się opcji dogrzewania klocków- chciałbym wsiasc, dojechac do miejsca w naście min i nie martwic się o rozgrzanie hamulca a z tego co wiem metaliczne tak mają- prawda?
Na ten moment jestem bliski zakupu metalicznych z racji trwałości i mocy ale w/w opcja dogrzewania do pełnej mocy mnie troche stopuje. Zostac przy półmetalach czy atak w pełny metal?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy J7 mialem oryginaly, potem czerwone polmetaliki z Koolstopa, potem A2Z metaliki i zlote EBC.

EBC wszedzie zachwalane, na mnie jakiegos wrazenia nie zrobily. Lepszy na dlugich zjazdach niz KS, natomiast zdecydowanie wolalem poczatkowe dzialanie Koolstopow niz metalikow, ktore dzialaly z lekkim opoznieniem. Po prostu wole bardziej brutalne, zero jedynkowe dzialanie KS. 

Niestety chyba cos z tymi klockami sie zmienilo, poniewaz tam zjadlem 3 komplety i za kazdym razem bylo super a teraz w rowerze w SLX dzialaja mi tak sobie, ciut lepiej niz oryginaly zywiczne. Tu mam rowniez 2 kpl. KS, wiec jakas powtarzalnosc jest.

Kup metaliki, sam porownaj, zobaczysz czy warto na przyszlosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...