Skocz do zawartości

[amortyzator] Rockraider SR XCR, ani drgnie


adrian23

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, 

zaczynam swoją przygodę z mtb i mam taki rowerek: Rockraider 6.3

https://www.olx.pl/oferta/rower-full-rockrider-6-3-sram-zamiana-CID767-IDvkUtb.html

 

z tego co udało mi się dowiedzieć to siedzi tam XCR Magnesium z blokadą tylko produkowany dla Decathlonu.

Problem jest w tym że amorek ani drgnie. Postanowiłem go rozebrać, wykręciłem nakrętki u dołu, oraz zdjelem blokadę i wyciągnełem amortyzator tak że prawa goleń była pusta.

niestety do lewej goleni nie mogę się dobrać (brak klucza). Pomimo tego w dalszym ciągu nie mogę wyciągnąć całego amortyzatora z widełek ! 

tak jakby coś w lewej goleni cały czas mocno go trzymało - blokowało.

Czy do się coś z tym jeszcze zrobić czy trzeba zamawiać nowy? Jak tak to jaki wybrać aby pasował? 

Dzięki !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wyciągnąłeś tłumik z prawej strony i ten tłumik pracuje tzn da się wcisnąć tłok?

Dolne lagi pewnie nie chcą zejść, bo się ten wewnętrzny pręt zaklinował w gnieździe na dole. Musisz wkręcić śrubę, ale nie do samego końca i puknąć w nią młotkiem to się powinno poluzować i wyjść. Niestety jeśli lewa strona jest winna blokadzie to bez klucza do korka nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wyciągnąłem tłumik amortyzatora. Pracuje w ten sposób że jak wykręciłem blokadę to się rozprostował, aby złożyć musiałem go zgiąć i pod wpływem siły normalnie się zgiął. Problem musi tkwić w lewej części, tak więc spróbuje później zrobić tak jak pisałeś,  lekko wykręcę i puknę młotkiem. 

Bo rozumiem że to powinno na 100% wyjść? nic więcej w lewej goleni nie powinno trzymać amorka?

co w tej lewej części mogło się zepsuć? Tam jest sprężyna tylko? Na korku tam jest tylko + / - więc zapewne jakaś regulacja, blokada jest z prawej strony, którą całą wyciągnąłem. Nie mogę zrozumieć tego co w tej lewej goleni może tam tak blokować że nie chce się ruszyć nawet na milimetr...

Edytowane przez adrian23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amor to trup patrząc nawet na marnej jakości zdjęcia. 

Wsadź od dołu dłuższą śrubę tak żebyś mógł stuknąć młotkiem. Wtedy wybijesz popychacz z gniazda i powinno udać się uwolnić dolne z górnych lag.

Ja jeżeli miałbym obstawiać przyczynę, to według mnie jest to korozja która zablokowała amor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się śruba wbiła to ją znów ciut wykręć i uderz jeszcze razy - nie za mocno, a z wyczuciem. Czasem trzeba dość głęboko wić żeby puściło, ale "walić" nie radzę. Chociaż patrząc na zdjęcia to nawet jak go rozetniesz szlifierką to wiele nie stracisz...

Żeby zmierzyć to wyciągasz amor z ramy i mierzysz średnicę rury - prawie na pewno masz 1 1/8', a długość od samej bieżni łożyska do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...